Skuteczne odzyskanie należności – od czego zacząć?

Idealnym rozwiązaniem jest takie, w którym każdy dłużnik na czas reguluje swoje zobowiązania i wierzyciel nie musi się o nie upominać. Jednakże coraz częściej zdarzają się sytuacje, w których musi on dochodzić swoich pieniędzy.

zdjęcie - (the_title())


Skuteczne odzyskanie należności - od czego zacząć?

Idealnym rozwiązaniem jest takie, w którym każdy dłużnik na czas reguluje swoje zobowiązania i wierzyciel nie musi się o nie upominać. Jednakże coraz częściej zdarzają się sytuacje, w których musi on dochodzić swoich pieniędzy. Dlatego też nie dziwi fakt, że na rynku z każdym rokiem powstaje coraz więcej profesjonalnym firm windykacyjnych, zajmujących się właśnie odzyskiwaniem należności dla swoich klientów od ich dłużników.

W sytuacji, gdy wierzycielem jest firma a dłużnikiem osoba fizyczna zazwyczaj nie jest to większych problem. Odpowiednie działy w firmach trudnią się ściąganiem należności korzystając z dostępnych bez problemu narzędzi prawnych. Jednakże sytuacja odwrotna, kiedy to wierzycielem jest osoba fizyczna zaś dłużnikiem firma rodzi nieco więcej komplikacji.

Zazwyczaj bowiem wierzyciele wówczas nie mają odpowiedniej wiedzy, jak postępować z dłużnikiem, aby jak najszybciej odzyskać swoje pieniądze bez konieczności angażowania sądu czy komornika, co jak wiadomo rodzi koszty, często dość wysokie. Wyjściem może być tutaj skorzystanie z usług firmy windykacyjnej, która pomoże odzyskać należne pieniądze.

Takie firmy zapewniają przede wszystkim odpowiednią obsługę, ich pracownicy kończą bowiem różnorodne szkolenia za zakresu windykacji. Dzięki temu ich wiedza prawna jest zawsze aktualna i doskonale wiedzą, jak sobie radzić z opornymi dłużnikami. Niektóre firmy specjalizują się w ściąganiu należności od określonej grupy dłużników, na przykład od firm energetycznych, które nie wypłacają należnych odszkodowań za służebność przesyłu.

Pracownicy takich firm windykacyjnych bardzo często kończą dodatkowe szkolenia, które umożliwiają im pozyskanie znacznie większej ilości informacji. Jeżeli chodzi o zawierające przydatne informacje szkolenie inwestycje liniowe to jeden z tych tematów, z którymi często się zapoznają. Daje im to możliwość znacznie lepszej negocjacji z dłużnikiem, wiedza bowiem co stanowią odpowiednie przepisy i na co może sobie dłużnik pozwolić. Do odpowiedniej obsługi takich wierzytelności dobrze jest także znać prawo energetyczne szkolenie z tego zakresu również kończy wielu pracowników firm windykacyjnych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.