Statystyka w laboratorium – kiedy się przyda?

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego jaka praca wykonywana jest w laboratorium. Zazwyczaj kojarzy nam się to z mieszaniem różnego typu odczynników oraz obserwowanie pojawiających się wyników.

zdjęcie - (the_title())


Statystyka w laboratorium - kiedy się przyda?

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego jaka praca wykonywana jest w laboratorium. Zazwyczaj kojarzy nam się to z mieszaniem różnego typu odczynników oraz obserwowanie pojawiających się wyników.

Myśląc o roli laboranta widzimy osobę, która dokładnie zna się na chemii i biologii. Decydując się na pracę w takim miejscu często skupiamy naszą uwagę na poszerzaniu wiedzy w takich kierunkach jak szkolenia kosmetyczne Warszawa.

Uczestniczymy w podstawowych wydarzeniach takich jak szkolenia laboratorium tam uzyskujemy podstawową wiedzę na temat pracy oraz zachowania bezpiecznych warunków, które są naszym obowiązkiem. Często inwestujemy też w szkolenia iso 13485, które skupiają się na dostarczeniu nam wiedzy na temat jakości sprzętów medycznych wykorzystywanych w trakcie badań.

Są to oczywiście bardzo ważne elementy, które pozwalają nam poszerzyć naszą wiedzę o istotne aspekty naszej pracy, jednak często zapominamy o mniej typowych kierunkach rozwoju, które powinny zainteresować osoby pracujące w laboratoriach.

Mowa tu między innymi o statystyce oraz szkoleniach, które pozwolą nam na poszerzenie naszej wiedzy w tej dziedzinie. Niektórzy zapytają się po co statystyka w laboratorium, jednak odpowiedź jest bardzo prosta.

Jest ona niezbędna osobom, które prowadzą badania mające na celu wniesienie nowych informacji do medycyny. Laboranci, którzy chcę rozpocząć działania badawcze i dążą do napisania pracy naukowej muszą posiadać choć podstawową wiedzę ze statystyki, ponieważ dzięki temu będą oni mogli w odpowiedni sposób opracować wyniki badań, które uzyskają w trakcie wielotygodniowej pracy.

Oczywiście możemy poprosić o taką analizę specjalistów, jednak według nas lepiej jest samodzielnie uzyskać taką wiedzę i móc wykorzystać ją w swojej pracy. Osoby, które decydują się na poszerzenie swojej wiedzy o ten aspekt mogą cieszyć się z większych sukcesów w pracy zawodowej oraz oczekiwać uzyskania kolejnych awansów, a co najważniejsze mogą swobodnie zajmować się prowadzeniem badań naukowych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.