System monitorowania transportu i zmiany

W niektórych branżach zmiany przepisów prawnych są nieco obszerniejsze niż w innych, co ma na celu przede wszystkim wyeliminowanie nieprawidłowości. Spore zmiany dotknęły w roku 2019 także System monitorowania drogowego przewozu towarów.

zdjęcie - (the_title())


System monitorowania transportu i zmiany

W niektórych branżach zmiany przepisów prawnych są nieco obszerniejsze niż w innych, co ma na celu przede wszystkim wyeliminowanie nieprawidłowości. Spore zmiany dotknęły w roku 2019 także System monitorowania drogowego przewozu towarów.

Samochody pod kontrolą

Jedną z bardziej widocznych zmian jest przede wszystkim to, iż zmiany przepisów nakładają na przedsiębiorców obowiązek wyposażenia samochodów w określone urządzenia lokalizacyjne. Ale samo wyposażenie to nie wszystko, system monitorowania drogowego przewozu towarów, a raczej dotyczące go przepisy szczegółowo regulują te kwestię.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Łańcuch dostaw budowanie, zarządzanie, pomiar - praktyka firm polskich i zagranicznych. Zapraszamy na praktyczne szkolenie ŁAŃCUCH DOSTAW

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Przede wszystkim nakładają na przedsiębiorcę obowiązek przesyłania danych z tych urządzeń, aby odpowiednie służby miały wiedzę dotyczącą trasy i miejsca aktualnej lokalizacji pojazdu. Aby przepis funkcjonował i aby wymusić na przedsiębiorcach odpowiednie działania, za brak dostosowania się do tych wytycznych grożą kary finansowe. Przepisy szczegółowo regulują także sytuacje awarii takich urządzeń i właściwego zachowania kierowcy w takiej sytuacji.

Nie tylko samochody

Zmiany w kwestii wyposażenia pojazdów to nie jedyne, jakie objęły system monitorowania drogowego przewozu towarów w 2019 roku. Istotną jest także to, iż na podstawie nowelizacji przepisów w systemie obowiązkowo mają się znaleźć wszystkie oleje opałowe i napędowe. Brak zgłoszenia transportu takich towarów lub nieprawidłowe zgłoszenia również obwarowane są całym katalogiem kar. W związku z tym zmianom uległy także dokumenty, które są niezbędne podczas transportu drogowego towarów.

Zdaniem specjalistów pracujących nad zmianami maja one ułatwić przedsiębiorcom życie, odejmując im obowiązków administracyjnych. Z pewnością jednak muszą oni doskonale zapoznać się z nowymi dokumentami jak również z zasadami ich właściwego wypełniania. Aby zmiany nie sprawiały zbyt wielu problemów, są one realizowane etapami. Dotyczy to szczególnie zmian w dokumentach, które wprowadzane są stopniowo n zasadzie zmian rubryk czy też dodawaniu nowych. Dzięki temu przedsiębiorcy mają czas na ich przyswojenie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.