Szkolenia dla firm zajmujących się transportem

Transport produktów to dość trudne zadanie, któremu nie może podołać naprawdę wiele firm. Często powodem takiej porażki jest brak znajomości wszystkich najważniejszych praw i zasad dotyczących przewozu towarów.

zdjęcie - (the_title())


Szkolenia dla firm zajmujących się transportem

Transport produktów to dość trudne zadanie, któremu nie może podołać naprawdę wiele firm. Często powodem takiej porażki jest brak znajomości wszystkich najważniejszych praw i zasad dotyczących przewozu towarów. Z czym przede wszystkim warto się zapoznać obracając towarem? Jakie szkolenia przydadzą się każdemu przedsiębiorcy w tym zakresie?

Utrata ładunku - możliwość strat

Wiele osób niestety traci dużą część funduszy podczas utraty ładunku. Dlaczego tak się dzieje? Otóż najczęściej dlatego, że nie bierzemy pod uwagę faktu, że podczas transportu danego ładunku poza granicami Polski, obowiązuje prawo i wymogi danego kraju, nie zaś nasze.

Generalnie bowiem to przewoźnik odpowiada za bezpieczeństwo przewożonego towaru. Niemniej jednak należy być świadomym, że czasem będzie on się mógł dość łatwo wymigać od odpowiedzialności. Kiedy tak się stanie? Przede wszystkim, jeśli uda mu się udowodnić, że wina leżała po naszej stronie tj. przedmioty były źle zapakowane itp.

Dalej wiele firm przewozowych wprowadza do umowy to, że nie ponoszą odpowiedzialności w przypadku zdarzeń losowych, kradzieży itp. Słowem - aby uniknąć przykrych konsekwencji i nie dać się nabrać warto zainwestować w szkolenie z prawa przewozowego i odpowiednio konstruować umowy z przewoźnikami.

Obrót wyrobami akcyzowymi - sprawdź to szkolenie

Następną sprawą, na której naprawdę wiele nieraz tracimy jest obrót wyrobami akcyzowymi? Co podlega akcyzie? Generalnie energia elektryczna, wyroby alkoholowe oraz tytoniowe - to wie każdy. Niemniej jednak wprowadzono także szereg innych rozszerzeń dotyczących tego, za co płacimy podatek akcyzowy.

Będzie to np. płyn do e- papierosów, samochody osobowe, oleje silnikowe, smary albo susz tytoniowy. Mówiąc w skrócie, zdecydowanie warto zainwestować w podatek akcyzowy szkolenie. Dzięki niemu bowiem dowiemy się dokładnie, w jaki sposób możemy naprawdę dobrze zarządzać naszymi funduszami, kiedy nie trzeba płacić podatku itp.

Podsumowując - warto inwestować dziś w szkolenia, szczególnie przy tak szybko zmieniającej się wiedzy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.