Szkolenia z rekrutacji – kiedy warto i dlaczego

Wiele małych i średnich przedsiębiorstw nie może pozwolić sobie na zatrudnienie profesjonalnego rekrutera na pełen etat. Zwykle nie ma to też sensu, gdy poszukujesz jedynie kilku lub kilkunastu nowych pracowników rocznie. W takiej sytuacji warto rozszerzyć kompetencje osoby zajmującej się wewnętrznymi sprawami organizacji. Szkolenia z rekrutacji pracowników to wydatek wielokrotnie mniejszy, niż etatowy HR-owiec, a przekazują całą wiedzę, jaka jest niezbędna do przeprowadzenia takiego procesu.

   
  Wiele małych i średnich przedsiębiorstw nie może pozwolić sobie na zatrudnienie profesjonalnego rekrutera na pełen etat. Zwykle nie ma to też sensu, gdy poszukujesz jedynie kilku lub kilkunastu nowych pracowników rocznie.

  W takiej sytuacji warto rozszerzyć kompetencje osoby zajmującej się wewnętrznymi sprawami organizacji. Szkolenia z rekrutacji pracowników to wydatek wielokrotnie mniejszy, niż etatowy HR-owiec, a przekazują całą wiedzę, jaka jest niezbędna do przeprowadzenia takiego procesu.

  Osoby, które rekrutacją zajmują się z przysłowiowego doskoku, wiele błędów popełniają już na pierwszym etapie weryfikacji CV. Jeżeli w odpowiedzi na zamieszczone w Internecie ogłoszenie napłynęło naprawdę wiele życiorysów, ryzyko, że zostaną one przejrzane pobieżnie, jest niestety ogromne. Zresztą nawet wnikliwe wczytywanie się w każdą aplikację może nie wyeliminować wszystkich błędów.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  REKRUTACJA I SELEKCJA PRACOWNIKÓW

  Ludzie są głównym składnikiem każdej organizacji. Dlatego też pozyskiwanie i zatrudnianie właściwych osób oraz zachęcanie ich do efektywnej pracy jest kluczem do sukcesu każdego zakładu pracy. Poznaj szkolenie skuteczna rekrutacja i selekcja pracowników.

  Poznaj nasze szkolenia:

  Sztampowe określenia typu „dynamiczność” czy „elastyczność” to często bezpodstawne hasła, które kandydaci umieszczają w swoich życiorysach, by zwiększyć ich atrakcyjność. Szkolenia z rekrutacji uczą osoby pozbawione niezbędnych kwalifikacji, jak szybko i skutecznie wyłapać naprawdę wartościowe zgłoszenia spośród puli wszystkich aplikacji.

  Zanim do rozmowy z kandydatem przystąpi sam menadżer, prezes czy dyrektor, wstępną rozmowę przeprowadza z nim zwykle ta sama osoba, która przeglądała nadesłane CV. Prowadzenie takich spotkań selekcyjnych nie ma nic wspólnego ze zwykłą pogawędką! Wymaga zaangażowania maksymalnej uwagi oraz oczywiście wiedzy, która potraf szybki oceniać charakter i osobowość kandydata, a także oszacować jego dopasowanie i do stanowiska, i do zespołu.

  Błędy popełnione na tym etapie sprawiają, że ludzie rezygnują z pracy z powodu zbyt wielu konfliktów bądź też okazuje się, że nie pasują do zakresu kompetencji.

  To, że nie masz środków bądź potrzeby zatrudniania rekrutera na pełen etat to nic złego! W małych firmach często jedna osoba łączy w sobie kilka pokrewnych stanowisk i często obejmuje to właśnie obszar odpowiedzialny za pozyskiwanie nowych ludzi. Szkolenia z rekrutacji są jednak niezbędne do optymalizacji i podniesienia efektywności oraz skuteczności tego procesu.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.