Transport w zgodzie z nowymi przepisami

Zmiany przepisów zdaniem bardzo wielu specjalistów są konieczne, wymuszają je bowiem obecne czasy, w których wiele dziedzin dynamicznie się rozwija i w związku z tym potrzebuje dostosowanych do konkretnej, realnej sytuacji norm prawnych. Jednym z dokumentów, który takim właśnie zmianom się nie oprze, jest Ustawa o transporcie drogowym.

zdjęcie - (the_title())


Transport w zgodzie z nowymi przepisami

Zmiany przepisów zdaniem bardzo wielu specjalistów są konieczne, wymuszają je bowiem obecne czasy, w których wiele dziedzin dynamicznie się rozwija i w związku z tym potrzebuje dostosowanych do konkretnej, realnej sytuacji norm prawnych. Jednym z dokumentów, który takim właśnie zmianom się nie oprze, jest Ustawa o transporcie drogowym.

Zmiana taryfikatora – najbardziej odczuwalna

Jedną z istotniejszych zmian Ustawy o transporcie, która obowiązuje od 2019 roku jest zmiana taryfikatorów. Sprawia to, że zmienia się przede wszystkim wysokości kar, które odpowiednie organy będą mogły nakładać na niesolidnych przewoźników, łamiących przepisy ustawy. Ponadto w niektórych przypadkach zmienia się także sposób nakładania kar.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Łańcuch dostaw budowanie, zarządzanie, pomiar - praktyka firm polskich i zagranicznych. Zapraszamy na praktyczne szkolenie ŁAŃCUCH DOSTAW

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Dopasowane nazwy i jednolite kary

Zmiany były niezbędne, konieczne bowiem było wdrożenie dyrektyw unijnych w kwestiach dotyczących transportu. Ujednolicony został system tego, jak klasyfikowane są poszczególne naruszenia, i za które można się spodziewać nawet utraty uprawnień, a za które przewidziano nieco łagodniejsze kary. Ponadto wprowadzono szereg zmian dotyczących nazewnictwa, które także podyktowane były wprowadzeniem jednolitości przepisów na terenie UE.

Dla kogo gorzej

Ustawa o transporcie drogowym po zmianach jest nieco bardziej restrykcyjna wobec kierowców. Zniesione bowiem zostają limity kar dla kierowców, które wcześniej określone były w maksymalnej kwocie 2 tysięcy złotych. Obecnie kierowca będzie odpowiadał za każde popełnione wykroczenie i złamanie przepisów ustawy, w związku z czym wysokość nałożonych na niego kar może być o wiele wyższa.

Nowe urządzenia zgodnie z ustawą

Ustawa dostosowuje przepisy tak, aby można było wprowadzić tak zwane inteligentne tachografy. W niedługim czasie bowiem każdy nowo wprowadzany na rynek samochód ma być w nie wyposażony, wymagało więc to odpowiednio określonych przepisów. Zmiany w ustawie o tachografach są dostosowane do tego, aby wszelkie wynikające z obowiązku stosowania tachografów przepisy były jednolite w całej UE. Dla kierowców i przewoźników to dobra wiadomość, nie będą się bowiem musieli martwić o to, czy w innym kraju nie złamią obowiązującego prawa.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.