Ustawa o odpadach – jakie zmiany zaszły w 2019 roku?

Coraz głośniejszym tematem staje się odpowiedzialność za segregowanie śmieci a także gospodarkę odpadami. W 2019 roku nastąpiła nowelizacja prawa, obejmująca różne przepisy dotyczące nie tylko produkcji odpadów, segregowania, ale także stawek cenowych za ich oddawanie do wyznaczonych miejsc.

zdjęcie - (the_title())


Ustawa o odpadach - jakie zmiany zaszły w 2019 roku?

Coraz głośniejszym tematem staje się odpowiedzialność za segregowanie śmieci a także gospodarkę odpadami. W 2019 roku nastąpiła nowelizacja prawa, obejmująca różne przepisy dotyczące nie tylko produkcji odpadów, segregowania, ale także stawek cenowych za ich oddawanie do wyznaczonych miejsc.

Niedługo obowiązek sortowania śmieci stanie się powszechnym obowiązkiem, gdzie w przypadku niezastosowania się do odpowiednich przepisów skończyć może się nałożeniem sporej kary. Najnowsze nowelizacje prawne nie będą obowiązywać małych firm - będą głównie dotyczyć obowiązku zapisywania przebiegu gospodarowania odpadami w sposób internetowy, w zasadzie łatwiejszy do kontrolowania przez powołane do tego instytucje.

Ochrona środowiska szkolenie to świetny sposób, aby pozyskać wiedzę w zakresie najnowszych rewelacji w przystępny sposób i łatwy do przełożenia w firmowych realiach. Mimo że małe firmy mają póki co zostać wyłączone z systemu nakładanych kar za niedokładne stosowanie się do najnowszych przepisów, to obowiązkiem każdego z nas powinna być troska o nasze środowisko - w związku z tym ogromne znaczenie będzie miało każde szkolenie, które uświadomi pracowników i wypromuje zdrowe nawyki.

Warto pamiętać, że nowelizacja ustawy prawo wodne 2019 wprowadziła nieco zamieszania wśród przedsiębiorców, lecz szkolenia w łatwy sposób przekazujące wiedzę pomogły uporać się z wieloma problemami i odpowiedziały na wiele pytań osób zainteresowanych tematem czy możliwościami ochrony środowiska.

Teraz to ustawa o odpadach będzie wchodziła w życie i większe firmy będą musiały upewnić się, że najnowsze przepisy zostaną poprawnie wcielone w ich życie. Dzięki odpowiednim szkoleniom ten proces może okazać się łatwiejszy do zaimplementowania niż by się wydawało, biorąc pod uwagę interpretację czasami bardzo skomplikowanych przepisów prawnych. Warto korzystać ze szkoleń, by upewnić się, że przepisy wymagane przez prawo zostaną odpowiednio zrealizowane i pozwolą uniknąć konsekwencji w postaci kar finansowych i grzywn.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.