Ważny element finansów w firmie

Transakcje są podstawą współczesnego świata. Dokonujemy ich codziennie wiele razy. Czy to przez internet, telefon, płatności kartą, przelewy czy wreszcie płatność normalną walutą. Wszystko to jest podstawą gospodarki, pracujemy by zarabiać i wydawać. Pieniądze są w nieustannym obrocie. Jednak o innych transferach pieniędzy mówimy gdy mowa o zakupach w firmie czy między poszczególnymi przedsiębiorstwami.

Gamma - Ważny element finansów w firmie


Ważny element finansów w firmie

Transakcje są podstawą współczesnego świata. Dokonujemy ich codziennie wiele razy. Czy to przez internet, telefon, płatności kartą, przelewy czy wreszcie płatność normalną walutą. Wszystko to jest podstawą gospodarki, pracujemy by zarabiać i wydawać. Pieniądze są w nieustannym obrocie. Jednak o innych transferach pieniędzy mówimy gdy mowa o zakupach w firmie czy między poszczególnymi przedsiębiorstwami. Innym tematem są również tranzakcie między firmami powiązanymi. Mowa wtedy o cenach transferowych. Są to ceny stosowane we wszelkich transakcjach między firmami powiązanymi.

O firmach powiązanych mówimy gdy ma miejsce przykładowo przepływ towarów między przedsiębiorcami z jednej grupy kapitałowej. Występuje to również gdy jedna firma wykonuje usługi na rzecz drugiej firmy. Ceny transferowe są więc bardzo istotne i mają bardzo duży wpływ na działanie wielu firm. Mają one bowiem wpływ na zyski i straty firm oraz mogą zwiększać konkurencyjność danej firmy czy grypy firm. Stosując te ceny warto również pamiętać o tym aby odpowiednio rozliczać podatki i pilnować progów podatkowych. Nie zapominajmy że za złe odliczenie podatku może mieć nieprzyjemne konsekwencje. Warto więc odbywać odpowiednie kursy dotyczące tych cen. Inwestowanie w kursy dla pracowników mających do czynienia ze zjawiskami dotyczącymi obszaru cen transferowych.

Nasza firma szkoleniowa zajmuje się oferowaniem takich właśnie szkoleń. Szkolenie z cen transferowych pozwoli zdobyć wiedzę bardzo przydatną, a nawet konieczną do prawidłowego dokumentowania i zawierania umów uwzględniających ceny transferowe. Podczas takich szkoleń osoby zainteresowane nauczą się identyfikować podmioty powiązanie oraz jak ustalać ceny transferowe między tymi podmiotami. Z racji, że dokumentacja jest bardzo istotnym elementem, osoby nauczą się jak kompletować dokumentację, jak ją aktualizować. Ponadto elementem który należy uwzględnić jest zgodność tych dokumentów z prawem międzynarodowym i lokalnym. Nie zapominamy również ewentualnych kontrolach, warto więc w odpowiedni sposób przygotować osoby odbywające kurs na taką ewentualność. Kolejny istotny element to procesy restrukturyzacyjne, ich odpowiednia analiza i identyfikacja może bardzo pozytywnie wpłynąć na firmę. Dzięki dobrej prognostyce, można przygotować się na ewentualne kryzysy czy też wykorzystać niszę na rynku.

Zmiany prawny są bardzo istotne, ponieważ złe ich interpretowanie czy też niedoinformowanie o zmianach może źle wpływać na naszą firmę. Czasem przez takie niedoinformowanie możemy bowiem narazić swoją firmę na bardzo duże straty a nawet kary czy to finansowe czy sądowe. Ceny transferowe szkolenie pokaże kursantom jakie mechanizmy stosować aby dokładniej i lepiej poruszać się w mechanizmach związanych z cenami transferowymi. Kolejna ważna umiejętność jest związana z organizacjami i podmiotami odpowiedzialnymi za kontrolę tego działu finansów. Istotna jest odpowiednia komunikacja z tymi organizacjami aby w razie pytań i wątpliwości kontaktować się z odpowiednimi organami. Wiele dokumentów należy również dostarczać tym organom, w czym również pomaga dobra ich znajomość. Dzięki takiej wiedzy zapobiegniemy pomyłką i niedomówieniom. Podsumowując tego typu szkolenia są bardzo istotne dla wielu firm które działają w tym zakresie.

Pracodawcy powinni dbać o to by ich firmy posiadały pracowników kompetentnych i rzetelnych w tej dziedzinie. Są one świetnym sposobem na podniesienie własnych kwalifikacji zawodowych. Jeśli interesuje was ta dziedzina finansowa lub też chcecie podnieść swoje kwalifikacje wystarczy przyjść. Dodatkowe kompetencje pozwolą wam podnieść swoją pozycję w firmie oraz stać się bardziej rozpoznawalnym i poszukiwanym na rynku pracy. Wiedza jest w cenie, wystarczy ją posiadać i można zarabiać o wiele więcej. Nie zwlekaj więc z decyzją i przyjdź na szkolenie. W razie wątpliwości i pytań służymy pomocą i wsparciem specjalistów. Zapraszamy również przedsiębiorców, dopasujemy wszystko do waszych potrzeb i wymagań oraz profilu waszej firmy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.