Z jakich programów warto korzystać w pracy?

Brak umiejętności odpowiedniego zarządzania czasem w pracy prowadzi najczęściej do spadku efektywności. Chcąc pracować krócej, a przy tym wydajniej, warto się zastanowić od czego zależy skuteczność wykonywanych obowiązków i w jaki sposób można korzystnie wpłynąć na zwiększenie efektywności.

zdjęcie - (the_title())


Z jakich programów warto korzystać w pracy?

Brak umiejętności odpowiedniego zarządzania czasem w pracy prowadzi najczęściej do spadku efektywności. Chcąc pracować krócej, a przy tym wydajniej, warto się zastanowić od czego zależy skuteczność wykonywanych obowiązków i w jaki sposób można korzystnie wpłynąć na zwiększenie efektywności.

Pomóc może w tym nie tylko planowanie zadań, ale także wykorzystywanie do ich realizacji odpowiednich narzędzi. Oferta rynkowa w tym zakresie jest bardzo szeroka. Programy biurowe mają obecnie bardzo przyjazny interfejs, który znacznie ułatwia ich używanie. Do czego mogą przydać się programy biurowe?

Edytory tekstu - tworzenie dokumentów

Podstawowym zadaniem każdego edytora tekstu jest tworzenie dokumentów tekstowych. Chcąc napisać kilka linijek tekstu, można oczywiście skorzystać z podstawowego Notatnika, jednak jakakolwiek edycja tekstu jest w tym programie niemożliwa. Na potrzeby biurowe zostały stworzone specjalne programy, takie jak MS Word, Writer od Open Office czy Google Docs.

Każdy z tych programów posiada szereg indywidualnych możliwości, aczkolwiek cechą wspólną jest możliwość tworzenia oraz edycji dokumentów tekstowych na firmowe potrzeby. Szkolenie MS Word to propozycja dla każdego, kto chce podnieść swoje kompetencje w zakresie obsługi programów biurowych przeznaczonych do edycji tekstu.

Arkusze kalkulacyjne - czyli jak ułatwić sobie obliczenia

Kolejny program, bez którego trudno sobie wyobrazić codzienną pracę w biurze, to arkusz kalkulacyjny. Podobnie jak w przypadku edytora tekstowego, tak i tu można korzystać z propozycji różnych producentów. Warto wskazać na to, jak bardzo uniwersalnym narzędziem jest arkusz kalkulacyjny. Excel w HR jest stosowany równie często co w działach finansowych wielkich korporacji.

Arkusze kalkulacyjne pozwalają na zautomatyzowanie wielu działań. Nie trzeba wykonywać pojedynczych obliczeń - wystarczy w komórki wprowadzić odpowiednie formuły, a program sam będzie wykonywał nawet bardzo skomplikowane obliczenia. Jest to znaczne ułatwienie, które z pewnością wpłynie na wzrost efektywności wykonywanych obowiązków.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.