Różne odmiany przetargów

Sektor publiczny to ogromny zakres rożnego rodzaju podmiotów, odpowiedzialnych za szereg aspektów obowiązujących w naszym kraju.

   
  Sektor publiczny to ogromny zakres rożnego rodzaju podmiotów, odpowiedzialnych za szereg aspektów obowiązujących w naszym kraju. Owe podmioty, podobnie jak ich prywatne odpowiedniki potrzebują zachować możliwość wymiany (innymi słowy handlu) z innymi uczestnikami rynku.

  Jednakże w ich przypadku nie może to zostać zawarte na zasadzie umowy cywilno pranej, tylko potrzeba zastosować tutaj odpowiednią formę zlecania, czyli zamówienia publiczne.

  Zgodnie z obowiązująca teorią mowa tu o towarach lub usługach, które zostaną wykonane dla podmiotu prywatnego poprzez danego przedsiębiorcę. Reguluje jest ustawa jaką jest Prawo zamówień publicznych z 2004 roku ( zastąpiła ona ustawę z 1994). Wynika z niej, że zamówienia publiczne można udzielać w ośmiu rożnych trybach.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zapraszamy na szkolenie koncentrujące się  na praktycznych konsekwencjach zmian w ustawie, które weszły w życie w 2014 i 2015 r., w szczególności z orzecznictwem dotyczącym nowelizacji: ZAMÓWIENIA PUBLICZNE W 2016 ROKU

  Uczestników tego szkolenia interesują również:

  Pierwszy z nich odnosi się do przetargu nieograniczonego, stanowiącego formę przetargu, w której potencjalni nabywcy składają oferty wykonania danej usługi. Ważne jest to, że w tym przypadku krąg wykonawców nie jest przez nic ograniczony, a oferta ma postać ogłoszenia publicznego.
   
  Drugą forma jest przetarg ograniczony. Tutaj sytuacja jest analogiczna, do jego nieograniczonego odpowiednika, jednakże ogłoszenie skierowane jest do ograniczonego obszaru ( czyli, do wybranej grupy usługodawców). Inną formą jest negocjacje z ogłoszeniami, czyli formy ogłoszenia skupiającej się na składaniu ofert przez podwykonawców, bez zawierania w nich większej ilości szczegółów (np. informacji o cenie).

  Stąd istnieje w niej kilka etapów postępowania, w tym m. in. zgłoszenie oferty wstępnej, wybór usługodawcy przez zamawiającego, dostosowanie warunków umowy w zależności od potrzeb.
   
  Oprócz wymienionych form występuje jeszcze kilka, które obejmują rożne zakresy usługodawców, czy też sposobu warunkowania umów.

  Pozwala to na możliwość dostosowania umowy do swoich indywidualnych potrzeb, tak by było to dla nas (jako dla podmiotu publicznego), jak najbardziej korzystne. Chcąc więc sprawnie obracać się w tej tematyce, warto bardziej zagłębić ową wiedzę.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.