Zmiany prawo budowlane i dobrze dobrane szkolenia

Zmiany w przepisach prawnych często są powodem problemów w firmie, jeżeli pracownicy na czas nie przyswoją odpowiedniej wiedzy i nie nauczą się stosowania nowych rozporządzeń czy norm prawnych. W niektórych sytuacjach może to skutkować dość sporym zamieszaniem w pracy firmy, znacznie lepiej więc jest, jeżeli to samo przedsiębiorstwo zadba o to, aby jego pracownicy w odpowiednim momencie uzyskali niezbędne im do dalszej pracy informacje. Obecnie coraz więcej firm korzysta z wielu szkoleń, zarówno tych wcześniej przygotowanych przez firmy szkoleniowe jak tez organizowanych na indywidualne zlecenie firmy. 

 
Zmiany w przepisach prawnych często są powodem problemów w firmie, jeżeli pracownicy na czas nie przyswoją odpowiedniej wiedzy i nie nauczą się stosowania nowych rozporządzeń czy norm prawnych. W niektórych sytuacjach może to skutkować dość sporym zamieszaniem w pracy firmy, znacznie lepiej więc jest, jeżeli to samo przedsiębiorstwo zadba o to, aby jego pracownicy w odpowiednim momencie uzyskali niezbędne im do dalszej pracy informacje.

Obecnie coraz więcej firm korzysta z wielu szkoleń, zarówno tych wcześniej przygotowanych przez firmy szkoleniowe jak tez organizowanych na indywidualne zlecenie firmy. Z każdym rokiem z takiej oferty korzysta także coraz więcej firm budowlanych, dla których znajomość odpowiednich przepisów jest niezwykle istotnym czynnikiem działalności.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jeżeli interesują Cię aktualne zmiany w prawie budowlanym i praktyczne ich konsekwencje, zapraszamy na szkolenie Prawo Budowlane po zmianach

Uczestników tego szkolenia interesuje również:

Jest to tym ważniejsze dlatego, że prawo budowlane po zmianach wprowadzonych w ostatnim czasie wymusza na firmach zmiany podejścia w wielu kwestiach. Niektóre przepisy, jak na przykład te dotyczące wznoszenia niewielkich obiektów czy wykonywania wjazdów na posesje uległy zmianom, które firmy mogą uznać jako zmiany na ich korzyść. Zmniejszyły bowiem ilość prac, do których wykonania potrzebne jest pozwolenie czy zgłoszenie, dzięki czemu firmy mogą znacznie szybciej realizować tego typu inwestycje.
 
Jednakże zmiany w prawie budowlanym zmieniły także kwestie związane z zamówieniami publicznymi, gdzie należy się do nich dostosować, aby móc składać oferty czy uczestniczyć w przetargach. Dobrze, jeżeli firma zdecyduje się na przeprowadzenie kilku szkoleń, dopasowanych odpowiednio do osób na stanowiskach kierowniczych czy związanych właśnie z realizacją zamówień publicznych. Zmiany w przepisach powinni jednak poznać także pracownicy wykonujący prace fizyczne.

Dzięki temu mogą uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji podczas wykonywania obowiązków. Obecnie szkolenia z zakresu zmian wprowadzanych w prawie budowlanym często organizowane są regularnie, aby pracownicy zawsze mieli odpowiednią wiedzę jak również umieli ją wykorzystać w praktyce.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.