Stres – jak z nim walczyć?

Praca może być bardzo stresująca. O ile stresu nie jest zbyt dużo możemy sobie z nim łatwo radzić, a nawet przekuć go na wydajność, czy też motywację. Jednak niekiedy stres bywa tak przytłaczający, że odbija się nie tylko na naszej pracy, ale również na życiu osobistym i wywołuje szereg innych problemów. Warto wiedzieć, że nadmiar stresu może doprowadzić do wielu negatywnych skutków zdrowotnych, począwszy od nerwicy, aż na nadciśnieniu kończąc. Ale na szczęście nad stresem można panować, ale trzeba się tego nauczyć? Oczywiście nie jest to proste i wymaga czasu.
 
Praca może być bardzo stresująca. O ile stresu nie jest zbyt dużo możemy sobie z nim łatwo radzić, a nawet przekuć go na wydajność, czy też motywację. Jednak niekiedy stres bywa tak przytłaczający, że odbija się nie tylko na naszej pracy, ale również na życiu osobistym i wywołuje szereg innych problemów.

Warto wiedzieć, że nadmiar stresu może doprowadzić do wielu negatywnych skutków zdrowotnych, począwszy od nerwicy, aż na nadciśnieniu kończąc. Ale na szczęście nad stresem można panować, ale trzeba się tego nauczyć? Oczywiście nie jest to proste i wymaga czasu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

Jak panować nad stresem?

Skarżąc się na zbyt stresująca pracę często możemy uzyskać radę, która mówi o jej zmienieniu. Oczywiście taka rada nie jest absolutnie trafna, bo nie wyeliminuje problemu, a wręcz może go jeszcze zwiększyć.

Pomijając już fakt, że ciężko znaleźć pracę. Zatem od problemu stresu nie można uciekać, ale trzeba się mu się przeciwstawić i starać się go opanować. Warto w czasie wolnym zrelaksować się, tutaj ciekawym wyborem będzie muzykoterapia, aromaterapia, czy też relaksujący masaż. Warto także codziennie stosować magnez. Jest on bezpieczny i potrafi niwelować problem stresu.
 
Oczywiście masaż, czy też aromaterapia nic nie zdziałają jeżeli nie uświadomimy sobie z czym mamy problem. Tutaj należy spisać jak sytuacje stresowe wpływają na nasz organizm. Warto zwrócić uwagę na jego reakcje oraz sposób w jaki się objawia.

Jeżeli uświadomimy to sobie jest duża szansa, że będziemy umieli przewidzieć reakcję naszego ciała i w razie konieczności znajdziemy chwilę na zastosowanie techniki relaksacyjnej. Gdy problem zaczyna nas przerastać warto udać się do profesjonalisty, tutaj najlepszym wyborem będzie lekarz psychiatra, który sprawdzi, czy przypadkiem za problemem z nieradzeniem sobie ze stresem nie stoi nerwica, czy inne zaburzenie lękowe.
 
Warto już na samym początku sobie uświadomić, że sytuacji stresowych z naszego życia nie da się wyeliminować. Praca często może je wywoływać jednak stres powinien nas motywować, a nie przytłaczać.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.