Asertywność i jej rola w pracy

Asertywność jest cechą, która przydaje się nie tylko w życiu codziennym, ale przede wszystkim w pracy. Jednakże wiele osób ma z tym problem, dlatego też organizuje się wiele szkoleń, których uczestnicy mogą się nauczyć asertywności lub po prostu podwyższyć jej poziom.

   
  Asertywność jest cechą, która przydaje się nie tylko w życiu codziennym, ale przede wszystkim w pracy. Jednakże wiele osób ma z tym problem, dlatego też organizuje się wiele szkoleń, których uczestnicy mogą się nauczyć asertywności lub po prostu podwyższyć jej poziom.
   
  Na początku kursanci dowiadują się zazwyczaj tego, czym jest asertywność definicja bowiem nie zawsze pozwala jednoznacznie zrozumieć tą cechę. Psychologiczne definicja stwierdza, że jest to posiadanie własnego zdania i umiejętność wyrażania emocji.

  Istotną cechą osób asertywnych jest to, aby umiały odmówić w wielu sytuacjach, przede wszystkim wówczas kiedy nie mają ochoty wykonać czyjejś prośby. Definicja asertywności jest szeroko omawiana na szkoleniach, jej dobre zrozumienie jest bowiem podstawą tego, aby móc zdobywać umiejętności asertywności.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak wyrażać swoje zdanie odważnie, spokojnie i bez lęku ? Jak komunikować swoje emocje  w sposób który nie narusza terytorium drugiej osoby? Jak zachować się w sytuacji konfliktowej? Zapraszamy do udziału w szkoleniach z asertywności i komunikacji interpersonalnej. Zobacz również szkolenia z rozwoju osobistego.

  Szkolenia z asertywności zazwyczaj nie skupiają się jedynie na samej definicji i jej omówieniu. Aby nabrać tej umiejętności ważne jest także umiejętne radzenie sobie w wielu sytuacjach. Wiele szkoleń więc organizowanych jest w taki sposób, aby podczas nich była także część praktyczna. Uczestnicy stawiani są w różnych sytuacjach, które wymagają asertywnego zachowania. Na podstawie umiejętności zdobytych w czasie szkolenia teoretycznego muszą sobie poradzić jak najlepiej.

  Zazwyczaj wszyscy obserwują te ćwiczenia, potem bowiem można je wspólnie omówić aby dzięki temu zwrócić uwagę na popełnione błędy i wskazać, jak sobie z nimi poradzić.
   
  Wiele firm zauważa korzyści, jakie dają szkolenia z asertywności. Szczególnie dla osób piastujących kierownicze stanowiska są one istotne, nie dziwi więc fakt że wiele firm organizuje je dla swoich pracowników. Dzięki temu mogą znacznie lepiej wykonywać powierzone im obowiązki. Szczególnie handlowcy oraz osoby na kierowniczych stanowiskach powinny cechować się wysokim poziomem asertywności.

  Dzięki temu bez problemu mogą zawsze bronić swojego stanowiska i nie ustępują pod wpływem innych osób. Przekłada się to na korzyści dla firmy, takie jak na przykład atrakcyjne umowy przez te osoby podpisywane dla przedsiębiorstwa.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.