Co to są gry fabularne?

Każda integracja firmowa musi być przeprowadzona w taki sposób, by zachęcić jej uczestników do prowadzenia rozmów i nawiązywania relacji. Z pewnością wiele osób uważa, że do tego wystarczy odpowiednia dawka alkoholu, jednakże zbyt rozszalała grupa ludzi, także nie nawiąże odpowiednich relacji. Warto więc zastanowić się nad oferta jaką znajdziemy wśród wielu firm dających usługi dla zwiększenia integracji w przedsiębiorstwie. Mowa tutaj o grach scenariuszowych. Czym są takie gry? 

   
  Każda integracja firmowa musi być przeprowadzona w taki sposób, by zachęcić jej uczestników do prowadzenia rozmów i nawiązywania relacji. Z pewnością wiele osób uważa, że do tego wystarczy odpowiednia dawka alkoholu, jednakże zbyt rozszalała grupa ludzi, także nie nawiąże odpowiednich relacji.

  Warto więc zastanowić się nad oferta jaką znajdziemy wśród wielu firm dających usługi dla zwiększenia integracji w przedsiębiorstwie. Mowa tutaj o grach scenariuszowych. Czym są takie gry?
   
  Według reklam odpowiednich usługodawców, są to jedne z najatrakcyjniejszych, jak i najbardziej porywających form integracji. Zgodnie z ich nazwą cała zabawa jest w pewien sposób spięta w ramy opisane przez założony z góry scenariusz. Według twórców tego pomysłu, nie ograniczają nas żadne aspekty w kontekście wybrania rzeczywistości, w jakiej toczyć się ma rozgrywka.

  Możemy więc przenieść się do dowolnego wybranego świata i tam rozwijać swoje relacje z innymi pracownikami. Na czym opierają się zasady takiej gry?

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

  Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :

  Podobnie jak w grach planszowych, tutaj także nacisk kładziony jest na rywalizację, albo między grupami ludzi, albo pomiędzy członkami poszczególnych grup. Scenariusz gry zakłada pokonanie przez daną drużynę od kilku do kilkunastu stacji, które razem tworzą bardzo logiczną, jak i spójną całość. Na każdej ze stacji będą czekały różnego rodzaju zadania, zarówno logiczne, jak i fizyczne. Uczestnicy będą mieli do pokonania różne przeszkody, jak i pułapki, celem rozwiązania ostatecznej zagadki.
   
  Ponadto każda drużyna posiada swojego kapitana i to on będzie wyposażony we wszelakiego rodzaju informacje dotyczące rozrywki, czyli jej historię, potrzebne mapy, czy też inne wskazówki. Ten rodzaj imprezy jest bardzo dobrze zorganizowany, zaś nad jej przebiegiem czuwają różni animatorzy.

  Pełnią oni role zarówno pomocy dal uczestników, jak i pilnują odpowiedni przebieg gry. Ten rodzaj imprez firmowych jest bardzo korzystny dla pracodawców, gdyż zapewnia znakomita rozrywkę dla pracowników, oraz pomaga im zbudować odpowiednie relacje.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.