Czy każdy może zostać project managerem?

Marzenie o wyższym stanowisku jest marzeniem wielu ludzi na całym świecie. Dzięki wytężonej pracy i zdobywaniu kwalifikacji spełnienie tego marzenia staje się możliwe. Na pewno należy zaznaczyć, że praca na stanowisku menedżerskim wiąże się z bardziej atrakcyjnym wynagrodzeniem.

Gamma - Czy każdy może zostać project managerem?


Czy każdy może zostać project managerem?

Marzenie o wyższym stanowisku jest marzeniem wielu ludzi na całym świecie. Dzięki wytężonej pracy i zdobywaniu kwalifikacji, np. poprzez agile szkolenia spełnienie tego marzenia staje się możliwe. Na pewno należy zaznaczyć, że praca na stanowisku menedżerskim wiąże się z bardziej atrakcyjnym wynagrodzeniem.

Nie należy jednak zapominać o tym, że praca na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich wiąże się ze zwiększoną odpowiedzialnością. Odpowiadamy bowiem nie tylko za wyniki swojej pracy, ale również za efekty pracy naszych podwładnych. Warto więc dbać o ciągły rozwój, który możemy poświadczyć odpowiednimi certyfikatami, np. certyfikat agilepm foundation.

Koniecznie trzeba więc mieć na uwadze, że niezmiernie ważne jest posiadanie odpowiednich predyspozycji na stanowisko menedżerskie. Jeżeli ich nie posiadamy, może warto odpuścić sobie awans w tym kierunku.

Praca menedżera, zwłaszcza tego odpowiedzialnego za realizację wielu projektów, w tym tych dla klientów obfituje bowiem w stres. Nie da się ukryć, że nie każdy z nas posiada wysoką tolerancję stresu. Praca na stanowisku menedżerskim nadaje się bowiem dla osób, które cechuje wysoka odporność na stres.

Z całą pewnością dobrze byłoby również, gdyby osoba zatrudniona na stanowisku menedżerskim posiadała sporą dozę empatii i wyrozumiałości, czym zjedna sobie serca podwładnych.

Na pewno jednak menedżer musi być stanowczy i nie pozwalać podwładnym na popełnianie powtarzających się błędów. Nie ulega więc wątpliwości, że nie każdy nadaje się na stanowisko menedżerskie.

Oczywiście pewne cechy charakteru można w sobie wypracować. Jeżeli więc posiadamy tylko pewne predyspozycje do zajmowania stanowiska kierowniczego, ale czujemy się na siłach, by podołać nowym obowiązkom, warto wspomóc się udziałem w szkoleniach i kursach.

Z całą pewnością project manager szkolenia to propozycje dla osób, które chcą szlifować swoje umiejętności pod okiem czujnych i doświadczonych szkoleniowców. W dużych miastach warto przyglądać się ofertom szkoleń dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej, które prowadzone są na niezwykle wysokim poziomie merytorycznym i cechują się wysoką skutecznością.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.