Czy kierownik i menedżer to te same stanowiska?

Stanowiska kierownicze oraz menedżerskie cieszą się dużym zainteresowaniem. Wiele osób chciałoby je zajmować, ze względu na to, że ich piastowanie wiąże się z prestiżem oraz rzecz jasna większymi zarobkami. Jednak czy szkolenia dla kierowników pomogą nam w osiągnięciu tego celu?

zdjęcie - (the_title())


Czy kierownik i menedżer to te same stanowiska?

Stanowiska kierownicze oraz menedżerskie cieszą się dużym zainteresowaniem. Wiele osób chciałoby je zajmować, ze względu na to, że ich piastowanie wiąże się z prestiżem oraz rzecz jasna większymi zarobkami. Jednak czy szkolenia dla kierowników pomogą nam w osiągnięciu tego celu?

Dla wielu osób kierownik i menedżer oznaczają te same stanowiska. Istnieją również osoby, które dostrzegają pewne różnice między pracami na tych stanowiskach. Spotkać się można z opinią, że zakres obowiązków kierownika jest nieco węższy.

Podlega im mniejsza ilość pracowników niż menedżerowi. Ponadto, wiele osób uważa, że to właśnie stanowisko menedżera wiąże się z większą odpowiedzialnością i koniecznością bycia kreatywnym.

Co ważne, wiele osób uważa, że menedżer powinien wiedzieć znacznie więcej o zarządzaniu niż na przykład kierownik. Mimo różnic, nie należy zapominać o podobieństwach, które łączą oba zawody. Zarówno kierownicy jak i menedżerowie są zmuszeni do nadzorowania pracy swoich podwładnych. Praca na tych stanowiskach cechuje się więc wysoką odpowiedzialnością.

Jeśli efekty działania naszych pracowników są słabe, menedżerowie oraz kierownicy poniosą za to odpowiedzialność. Do ich obowiązków będzie należało również motywowanie pracowników do pracy. Kierownik projektu oraz menedżer powinien być bez wątpienia osobą o dużej odporności na stres.

Nie wolno także zapominać o tym, że praca w obu zawodach wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Nikt nie zatrudni nas na stanowisku kierownika lub menedżera, jeżeli nie będziemy posiadali doświadczenia zawodowego.

Szkolenia dla kierowników, takie jak na przykład project management szkolenia mogą okazać się pomocne dla osób, które chcą zarządzać zasobami ludzkimi. Kursy muszą być jednak poprowadzone przez odpowiednio wykwalifikowanych szkoleniowców, którzy będą posiadali zarówno wiedzę praktyczną jak i teoretyczną.

Warto pamiętać o tym, że największy wybór interesujących szkoleń będziemy mieli w dużych i prężnie rozwijających się miastach. Jeśli nie mieszkamy w pobliżu dużego miasta, rozważmy uczestnictwo w wyjazdowym szkoleniu weekendowym.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.