Dobry teambuilding

Częstym błędem wielu pracodawców jest to, że przyjmują iż prosty firmowy wyjazd załatwi kwestie związane z budową ducha zespołowego i pozwoli na stworzenie właściwej kultury pracy.

zdjęcie - Dobry teambuilding

Tymczasem, jak tłumaczą profesjonaliści w tym zakresie stworzenie dobrze funkcjonującego zespołu, który będzie w stanie działać niczym załoga Rudego 102 – niczym jednak pięść, to zadanie które realizuj się nie na formowym wyjeździe do drogiego hotelu, ale na grupowych zabawach i grach terenowych.
Teambuilding to przede wszystkim koncepcja, która towarzyszy wszelkim zajęciom prowadzonym przez profesjonalnych instruktorów. Oznacza to, że nie chodzi tu wyłącznie o formę takich zajęć czy zabaw, ale ich treść, cel do jakiego mają prowadzić oraz to jak zostały przeprowadzone. Co za tym idzie wcale nie trzeba iść w kierunku ogranych już zabaw czy zajęć takich, jak przechodzenie po skrzynkach, czy unikanie poruszania dzwonkiem podczas przechodzenia przez pajęczą sieć.

Jak pokazuje wiele realizacji teambuilding może odbywać się poprzez takie zajęcia, które na co dzień nie są kojarzone z szeroko rozumianą integracją pracowników. Mowa tu choćby o wspólnym lepieniu pierogów czy lepieniu z gliny lub innej formie rękodzieła.

Można także udać się na popularnego paintballa czy laser taga. To co odróżnia prosta wyprawę do warsztatu malowania szkła od profesjonalnego team buildingu będzie przede wszystkim obecność profesjonalisty, którzy odpowiednio wprowadzi uczestników oraz nada temu głębszy sens. Ponadto trzeba pamiętać, że zajęcia prowadzone w ramach tego rodzaju szkolenia zawsze musi odbywać się w sposób co najmniej wesoły i tworzący atmosferą pozytywną i przede wszystkim kreatywną.


Trzeba pamiętać, że integracja to przede wszystkim forma pracy nad grupą. Nad stworzeniem jej niejako od podstaw w jasno określonym celu. Dlatego pomimo wesołej atmosfery i często pozornie niewinnych zabaw pracownicy w gruncie rzeczy poddawani są szczególnej i wyrafinowanej formie manipulacji. Dlatego tak ważne jest, by przenieść pracowników w miejsce dla nich nieznane i okoliczności, które znacząco różnią się od codziennych obowiązków. Co więcej należy stworzyć takie warunki, w których jeden zespół staje się co najmniej dwoma rywalizującymi ze sobą grupami. Pozwoli to na stworzenie atmosfery rywalizacji i wyłonienie naturalnych liderów.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.