Pomysł na imprezę firmową – Działalność charytatywna jako możliwość imprezy firmowej

Czy wiesz, że Twoich pracowników możesz dyskretnie przetestować na wiele różnych sposobów? Między innymi możesz sprawdzić ich zdolność do komunikacji i zbiorowego działania.

Gamma - Pomysł na imprezę firmową - Działalność charytatywna jako możliwość imprezy firmowej

Pomysł na imprezę firmową - Działalność charytatywna jako możliwość imprezy firmowej


Firmowe imprezy integrujące zespół
stanowią wspaniałe tło do sprawdzenia możliwości i zachowań ludzi, którzy dla Ciebie pracują. Jednym ze wspaniałych pomysłów, dzięki któremu sprawdzisz możliwości Twojego zespołu, jest urządzenie imprezy charytatywnej.

Taka impreza będzie miała dwa szczytne cele - dofinansowanie pewnego przedsięwzięcia, co przy okazji poprawi wizerunek Twojej firmy, oraz przetestowanie Twoich pracowników. Jednym z wydarzeń charytatywnych, które można zorganizować, jest rozgrywka sportowa. Widzowie, którzy będą chcieli przyjść na mecz, będą musieli zapłacić opłatę za wstęp, która później zostanie w całości przekazana na szczytny cel.

Taka impreza firmowa pozwoli Ci zaobserwować grę zespołów w Twojej firmie - ich komunikację, jak już wcześnie wspomniano, sposoby reagowania na porażkę oraz na zwycięstwo, a także wolę dalszej walki. Gra zespołowa nie jest jednak jedynym pomysłem na udane przedsięwzięcie charytatywne - innym może okazać się dobrowolny udział Twoich pracowników w biegu charytatywnym, przy czym każdy pracownik biorąc udział w biegu przyczyni się do dofinansowania pewnej kwoty pieniężnej na określony cel.

W ten sposób najszybciej przekonasz się, kto z Twoich pracowników kieruje się ideałami w Twoim życiu oraz kto jest zdolny do poświęceń w imię wyższego celu. Jeszcze innym pomysłem na imprezę firmową o charakterze charytatywnym może okazać się wyprzedaż produktów dobrowolnie oddanych na kiermasz przez Twoich pracowników.

Takie pomysły miały niegdyś miejsce w Stanach Zjednoczonych, obecnie mogłyby sprawdzić się również w polskich realiach. Poprzez przygotowywanie do kiermaszu, organizowanie zbiórki oraz wyprzedaż przedmiotów dowiesz się, kto jest w stanie grać zespołowo poprzez oddawanie swoich rzeczy w celu poparcia dobrgo celu, kto najwięcej będzie udzielał się przy organizacji całego przedsięwzięcia oraz kto sprzeda najwięcej wiedząc, że nie osiągnie z tego żadnego zysku.

Pomysłów na tego typu działalność jest wiele. Najważniejsze, że imprezy integrujace zespół rzeczywiście spełniają swoją rolę. W końcu, teambuilding w Twojej firmie powinien być najważniejszy zaraz po Twoich klientach.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.