Efektywna komunikacja interpersonalna szkolenie

Co jest podstawą sukcesu każdej firmy? Oczywiście można tu wymieniać naprawdę wiele spraw – dobry pomysł, fundusze na otwarcie firmy, szczęście, sponsorzy, odpowiednia reklama. To wszystko jest niewątpliwie ważne. Jeśli jednak w firmie nie będzie sprawnej i efektywnej komunikacji interpersonalnej to wszystkie nasze wysiłki, aby osiągnąć sukces spełzną na niczym…

   

  Co jest podstawą sukcesu każdej firmy? Oczywiście można tu wymieniać naprawdę wiele spraw - dobry pomysł, fundusze na otwarcie firmy, szczęście, sponsorzy, odpowiednia reklama. To wszystko jest niewątpliwie ważne. Jeśli jednak w firmie nie będzie sprawnej i efektywnej komunikacji interpersonalnej to wszystkie nasze wysiłki, aby osiągnąć sukces spełzną na niczym...

  Efektywna komunikacja interpersonalna kluczem do sukcesu

  Jaką rolę w ogóle pełni taka komunikacja? Czym jest? Otóż pojęcie komunikacja interpersonalna odnosi się do komunikacji pomiędzy członkami zespołu oraz menedżerem a nimi. Dlaczego jest tak istotna? Dzięki niej każdy wie dokładnie, co ma robić, jakie są jego zadania, nikt nie żywi do nikogo urazy i pretensji. Lecz.. zapewne wiele osób pomyśli teraz, że przecież każdy z nas dawno temu canauczył się rozmawiać. Z jednej strony tak, jednak z drugiej - niekoniecznie nasza rozmowa jest efektywna. Warto zilustrować to prostym przykładem. Wyobraźmy sobie, że dajmy prosty komunikat "proszę zamknij okno", a na przeciwko nas siedzą cztery zupełnie inne osoby. Jedna zrozumie komunikat dosłownie i po prostu zamknie okno, inna pomyśli, że na pewno jesteśmy przeziębieni, jeszcze inna, że poprosiliśmy ją, bo coś na pewno do niej mamy, a inna stwierdzi, że działamy jej na złość nie pytając wcześniej o zdanie innych. W efekcie z głupiej uwagi zrodzą się konflikty...

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Podstawą efektywnej pracy zespołu jest skuteczna komunikacja. Poznaj zasady i narzędzia ułatwiające komunikację. Odważniej i efektywniej buduj relacje biznesowe. Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniach: komunikacja w biznesie szkolenie, szkolenie z asertywności, szkolenie - motywacja.

  Szkolenia z komunikacji interpersonalnej

  Dlatego też naprawdę warto zainwestować w szkolenia z komunikacji interpersonalnej. Dowiemy się na nich przede wszystkim tego, w jaki sposób odbierają informacje różni ludzie, jak ich łączyć w zespoły, w jaki sposób należy ich o coś poprosić, aby rzeczywiście wykonali oni swoje zadanie efektownie. Wbrew pozorom naprawdę nie są to takie łatwe sprawy, a mogą przynieść wyjątkowo dobre efekty. Dobrze jest także pomyśleć nad takimi szkoleniami dla pracowników - dzięki temu będą oni łatwiej rozumieli swoje potrzeby, swoje odmienności i wiele problemów będą potrafili rozwiązywać efektownie między sobą.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.