Efektywne zarządzanie zespołem

Skuteczne i prawidłowe zarządzanie zespołem i zasobami ludzkimi, którymi dysponuje przedsiębiorstwo stanowi klucz do sukcesu firmy. Zmieniające się trendy w podejściu do przyjętych strategii i metod zarządzania każą postrzegać pracowników jako najwyższą wartość i dobro, które stanowi o sukcesie firmy. 

zdjęcie - (the_title())

 

Skuteczne i prawidłowe zarządzanie zespołem i zasobami ludzkimi, którymi dysponuje przedsiębiorstwo stanowi klucz do sukcesu firmy. Zmieniające się trendy w podejściu do przyjętych strategii i metod zarządzania każą postrzegać pracowników jako najwyższą wartość i dobro, które stanowi o sukcesie firmy. Podejście takie jeszcze do nie dawna w naszym kraju obce, dziś przyjmowane i wdrażane jest przez wiele polskich firm.
W zakresie zarządzania zasobami ludzkimi mamy do czynienia z dwoma głównymi podejściami wyróżnianymi w naukach o zarządzaniu : podejściem zasobowym i kapitałowym. Aby pomóc w pełni zrozumieć różniące ja czynniki i nauczyć swoich menagerów odpowiedniego zarządzania zespołem wiele firm decyduje się na szkolenia z zakresu zarządzania ludźmi.


Przedsiębiorstwa stają przed koniecznością zmiany podejścia funkcjonującej kadry kierowniczej lub też wizją jej wymiany, na nową i młodszą kadrę managerską, wykształconą już w nurcie nowoczesnego podejścia do zarządzania zespołem.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.Mogą Cię również zainteresować: szkolenia po angielsku, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.

Jeśli jednak mamy do czynienia z otwartym na wiedzę oraz chętnym do rozwoju menagerem, warto zainwestować w jego edukację i zapewnić mu stosowne szkolenie. Taka inwestycja nie tylko zwróci się nam – jako przedsiębiorcom - w postaci podniesienia kwalifikacji kadry zarządzającej co wpłynie na lepsze motywowanie zespołu, a co za tym idzie jego efektywność, ale również poprzez zwiększenie stopnia przywiązania i identyfikacji kierownika z organizacją.


O mnogości ośrodków oferujących profesjonalne szkolenia z zakresu zarządzania można przekonać się wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło „Szkolenie zarządzanie ludźmi”, które możemy dodatkowo uzupełnić o nazwę miasta czy też regionu, w którym funkcjonuje nasza firma. Ośrodki szkoleniowe i pracujący w nich profesjonaliści dobiorą szkolenie dostosowane do naszych potrzeb. Warto jednak uprzednio zorientować się w cennikach jakie obowiązują w poszczególnych firmach, dzięki czemu uda nam się wybrać ofertę szytą na naszą miarę zarówno pod względem merytorycznym jak i finansowym.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.