Gry i zabawy

Wraz ze zmianami na polskim rynku pracy wkroczyły do niego także nowoczesne techniki zarządzania zasobami ludzkimi.

Gamma - Gry i zabawy

  Miejsca pracy przestały być tylko i wyłącznie zakładami pracy, fabrykami czy urzędami a stały się miejscami realizacji celów i zadań, które nierzadko wykraczają poza zwykłe odbębnienie ośmiu godzin za biurkiem czy taśmą. Dlatego tak istotnym jest by umiejętnie korzystać z tego co zostało już sprawdzone w bardziej rozwiniętych krajach, do których przecież tak ambitnie aspirujemy. Jedną z ważniejszych kwestii związanych z właściwym zarządzeniem zasobem ludzkim jest bez wątpienia integracja pracowników.


  Każdy, kto miał okazję pracować czy to w mniejszym, czy większym miejscu musiał spotkać się z ideą, jaką są firmowe wyjazdy integrujące zespół. Współcześnie wszyscy pracodawcy doceniają ten rodzaj atrakcji dla pracowników, jednak często nie w pełni wykorzystują potencjał związany z możliwością wpływania na proces określany fachowo jako teambuilding. Przede wszystkim trzeba odróżnić proste imprezy firmowe, niezależnie od tego czy są one zorganizowane jako wyjazd poza miasto, czy też w postaci wyjścia na przysłowiowe piwo to coś zupełnie innego niż działania na rzecz budowania właściwych relacji w zespole. Teambuilding jest bowiem czymś co może być sterowane i musi prowadzić do jasno określonego celu, jakim jest takie zorganizowanie zespołu, by działał on intuicyjnie i wspólnie w jednym celu.


  Podstawą dobrego teambuildingu jest właściwy scenariusz, który opiera się na grach i zabawach. Co ważne wskazane jest, by były one prowadzone w warunkach dalekich od tego, co ma miejsce w pracy. Kolejnym istotnym elementem jest to, by zadania realizowania przez uczestników zawierały w sobie element rywalizacji.

  Pozwala na dodatkowe uatrakcyjnienie samej zabawy, jak i spowodowanie, że wyłaniają się naturalni liderzy. Trzeba także pamiętać o tym, że wszelkie gry i zajęcia powinny być odpowiednio dobrane do profilu pracowników, którzy mają je wykonywać.


  Do ciekawych realizacji teambuildingowych niewątpliwie należą te, które angażują wszystkich pracowników. Dlatego warto skorzystać z tradycyjnych zabaw, jak budowa wieży czy konstruowanie mostów na rzeką w oparciu o dane podane przez opiekuna czy trenera. Oczywiście wszelkie tego typu zajęcia odbywają się przez podział grupy na kilka mniejszy grup, które ze sobą rywalizują.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.