Gry planszowe, a teambuilding

Kwestie związane z integracją pracowników, budowaniem zespołu czyli team building to szerokie i bardzo skomplikowane w teorii przedsięwzięcia.

Gamma - Gry planszowe, a teambuilding

Gry planszowe, a teambuilding

Tymczasem w praktyce, sprawny menager znający swoich współpracowników jest w stanie poprzez proste i niekiedy niespodziewane zajęcia jest w stanie tworzyć wyjątkowo trwałe i silne relacje wewnątrz zespołu. Często jest tak, że wszystko co będzie do tego potrzebne to prosta gra planszowa.


Choć budowanie właściwych relacji między pracownikami jest kojarzona przede wszystkim z tym, co oferują firmowe wyjazdy to trzeba pamiętać, że właściwy poziom interakcji jest budowany już w czasie pracy.

Prawidłowa organizacja pracy, nawet umiejętne ustawienie przestrzeni biurowej pozwoli na stworzenie podstaw do tego, by nie tworzyły się podgrupy a stworzył jeden sprawny zespół. Teambuilding jest możliwy zatem na wielu poziomach, jednak jego właściwa forma pojawia się dopiero wtedy, kiedy pracownicy znajdą się poza rygorami czasu pracy. Innymi słowy chcąc przeprowadzić teambuilding konieczne jest, by oderwać się od codziennych obowiązków i postarać się o zmianę miejsca.


Wiele scenariuszy związanych z teambuilding jest opartych o gry i zabawy, które wymagają dużo przestani i czasu, a niekiedy także siły fizycznej. Co istotne są też z reguły skierowane do większych grup, które dodatkowo można podzielić na mniejsze zespoły. Tymczasem trzeba pamiętać, że także w mikrofilmach, które zatrudniają stosunkowo niewielu pracowników możliwe jest budowanie zespołu i to bez konieczności angażowania mega bierek lub pajęczej sieci z dzwonkiem.

Firmowe imprezy w takich przypadkach mogą bowiem przybrać postać wyjścia na kręgle czy paintballa. Bardzo dobrym rozwiązaniem dla niedużych zespołów jest escape room lub horror room, które pozwalają na przeżycie silnych emocji i jednocześnie wymagają współdziałania.

Jednak jedną z najciekawszych propozycji dla małych grup będą na pewno gry planszowe. Wracające z przytupem planszówki oferują ogromne możliwości dla menagerów chcących zintegrować swój zespół.

Rzecz jasna dobrze jest odpowiednio dobrać grę do potrzeb, jakie mamy. Dlatego nie chodzi o to, by rzucić pracownikom planszę do chińczyka i dwie kostki, ale pozwolić im wczuć się dobrze skrojoną grę fabularną, która wymaga myślenia, współdziałania i zrozumienia współgraczy

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.