Impreza firmowa pomysły na jej organizację

Wielu specjalistów zastanawiało się nad tym, czy imprezy firmowe to będzie stały trend czy jedynie przejściowa moda. Jak pokazuje doświadczenie, takie wydarzenia na stałe wpisały się w kalendarz pracy wielu przedsiębiorstw. Organizowane są z różnych okazji – czasem jako świętowanie udanego projektu, a czasem na przykład z okazji okrągłej rocznicy istnienia firmy. O tym, że imprezy firmowe stały się powszechne, świadczy chociażby fakt powstawania coraz większej ilości agencji zajmujących się organizacją takiego eventu.

9 sierpnia 2018
zdjęcie - Impreza firmowa pomysły na jej organizację

 

Wielu specjalistów zastanawiało się nad tym, czy imprezy firmowe to będzie stały trend czy jedynie przejściowa moda. Jak pokazuje doświadczenie, takie wydarzenia na stałe wpisały się w kalendarz pracy wielu przedsiębiorstw. Organizowane są z różnych okazji - czasem jako świętowanie udanego projektu, a czasem na przykład z okazji okrągłej rocznicy istnienia firmy. O tym, że imprezy firmowe stały się powszechne, świadczy chociażby fakt powstawania coraz większej ilości agencji zajmujących się organizacją takiego eventu.

Na co zwrócić uwagę organizując imprezę firmową?

Możliwości organizacji imprez firmowych jest obecnie tak dużo, że każda firma znajdzie z pewnością propozycję wpisującą się w jej zapotrzebowanie. Planując organizację takiego wydarzenie trzeba zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych czynników. Jednym z nich jest miejsce imprezy - powinien być do niego dogodny dojazd, a jeżeli tak nie jest, to należy pomyśleć o organizacji wspólnego transportu dla pracowników.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :

Kolejną ważną kwestią jest program - z jednej strony musi być atrakcyjny, tak by pracownicy z entuzjazmem podchodzili do imprez firmowych, z drugiej strony jednak nie należy przesadzać z intensywnością atrakcji. Trzecią kwestią jest poczęstunek - warto tak zaplanować menu, aby dogodzić jak największej ilości osób - w dzisiejszych czasach niemal w każdej firmie znajdą się osoby, które nie jedzą mięsa lub są uczulone na gluten - warto o nich pamiętać.

Impreza firmowa pomysły

Przebieg imprezy firmowej powinien być dostosowany do wieku, zainteresowań i możliwości pracowników. Jeżeli w zespole jest przewaga osób starszych, to kiepskim pomysłem będzie organizacja eventu z męczącymi biegami przełajowymi.

W zależności od tego, z jaką grupą pracowników ma się styczność można pokusić się o organizację tematycznej imprezy tanecznej, zawodów sportowych, wieczoru afrykańskiego połączonego z nauką gry na bębnach czy też można zorganizować wspólny wolontariat na rzecz jakiejś organizacji działającej w formule non-profit.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.