Jak często pracownicy powinni się szkolić?

Szkolenia zawodowe to jeden ze sposobów na podnoszenie kompetencji – tych twardych i tych miękkich. Niektóre firmy organizują szkolenia zamknięte dla własnych pracowników, z kolei inne wysyłają pracowników na ogólne szkolenia otwarte.

zdjęcie - (the_title())


Jak często pracownicy powinni się szkolić?

Szkolenia zawodowe to jeden ze sposobów na podnoszenie kompetencji - tych twardych i tych miękkich. Niektóre firmy organizują szkolenia zamknięte dla własnych pracowników, z kolei inne wysyłają pracowników na ogólne szkolenia otwarte. Która z tych formuł jest lepsza i bardziej wydajna? Odpowiedź może nie być zbyt prosta, gdyż wiele zależy od indywidualnych czynników.

Szkolenia zamknięte

Szkolenia zamknięte, to szkolenia organizowane na potrzeby jednej firmy. Ich formuła jest dostosowana do wymagań konkretnych pracowników, dzięki czemu przekazywana wiedza jest nie tylko aktualna ale przede wszystkim spełnia oczekiwania osób biorących udział w zajęciach. Na szkolenia zamknięte nie ma wstępu żadna osoba z zewnątrz. Taka formuła zapewnia kameralną atmosferę. Coraz więcej firm decyduje się na organizację szkoleń zamkniętych, zwłaszcza jeżeli tematyka tych szkoleń jest taka, że może z nich skorzystać szeroka grupa pracowników.

Szkolenia otwarte

Szkolenia otwarte to zupełnie inny temat. Na takie szkolenie pracownik może zostać wysłany przez firmę w której pracuje, a może także samodzielnie zapisać się na szkolenie. W większości przypadków o udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń. Tematyka takich szkoleń jest dostosowana do potrzeb wszystkich uczestników - każdy ze szkolenia z pewnością wyniesie coś dla siebie. Zarówno szkolenia otwarte jak i zamknięte organizowane są na terenie całego kraju.

Czy można szkolić się na własną rękę?

Gdy firma nie dba zbytnio o rozwój zawodowy pracowników, to można, a nawet trzeba szkolić się na własną rękę. Katalog szkoleń jest bardzo obszerny. Szkolenia Wrocław to propozycja dla osób z Dolnego Śląska i okolic. Firmy szkoleniowe Wrocław przeprowadzają zajęcia z różnorodnej tematyki. Kompetencje miękkie przydadzą się w każdym zawodzie. Aby nie wyjść z wprawy w przyswajaniu nowej wiedzy, warto przez szkolenie zawodowe przejść przynajmniej raz na pół roku. Zbyt duża częstotliwość szkoleń też jest niezbyt korzystna, gdyż wówczas można nie czerpać z nich pełni wiedzy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.