Jak motywować pracowników do efektywnej sprzedaży?

Co warunkuje rozwój firmy i jej utrzymanie się na rynku? Oczywiście sprzedaż. To w końcu to, ile sprzedajemy jako firma jest wyznacznikiem naszego sukcesu. Nic też dziwnego, że każdy przedsiębiorca dąży różnymi sposobami do tego, aby sprzedawać jak najwięcej. 

Gamma - Jak motywować pracowników do efektywnej sprzedaży?

   

  Co warunkuje rozwój firmy i jej utrzymanie się na rynku? Oczywiście sprzedaż. To w końcu to, ile sprzedajemy jako firma jest wyznacznikiem naszego sukcesu. Nic też dziwnego, że każdy przedsiębiorca dąży różnymi sposobami do tego, aby sprzedawać jak najwięcej. Jednak większość osób koncentruje się tutaj na sposobach reklamy, aranżacji strony internetowej itd. To oczywiście bardzo ważne aspekty, o których w żadnym bądź razie nie możemy zapominać. Jednak czasem zdarza nam się zapomnieć, że prawdziwą siłę firmy tworzą pracownicy...

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak rozpoznawać potrzeby pracowników i skutecznie ich motywować? Zapraszamy HR i liderów na szkolenia HR. Zobacz też: szkolenie zarządzanie ludźmi, szkolenia managerskie.

  Pracownicy a sprzedaż

  Warto zauważyć, że przecież to pracownik ma bezpośredni kontakt z klientem. To on sprzedaje dany produkt czy usługę, przedstawia mu ofertę firmy, wpływa znacząco na to, czy klient zdecyduje się coś kupić, czy może jednak nie. Warto zatem podkreślić, że chcąc rozwinąć sprzedaż w firmie, powinniśmy baczna uwagę zwrócić na jej pracowników. Zatem jak motywować pracowników do efektywnej sprzedaży?

  Budowanie atmosfery

  Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na dość prostą, a bardzo niedocenianą, sprawę, jaką jest budowanie atmosfery w firmie. Pomyślmy przez chwilę - kto chętniej będzie sprzedawał coś. Pracownik, który czuje się związany z firmą, lubi całkiem tą pracę czy też osoba, która zupełnie się z nią nie identyfikuje? Oczywiście ten, który lubi pracę w naszej firmie.

  Dodatki finansowe

  Warto także pomyśleć o jakiś premiach za wysokie wyniki sprzedaży. Pamiętajmy jednak, aby umiejętnie je rozdzielać tak, aby nie stworzyć atmosfery niezdrowej wrogości i rywalizacji.

  Imprezy i wyjazdy firmowe

  Ciekawą formą motywacji są także imprezy i wyjazdy firmowe. Dobrym pomysłem jest także zainwestowanie tutaj w jakąś aktywność, której pracownik rzeczywiście na co dzień sobie nie zorganizuje. Rzeczy takie jak paintball, warsztaty z survivalu czy też wyjście na ściankę wspinaczkową nie tylko stanowią świetną zabawę i sposób zrelaksowania się, lecz także od razu pokazują pracownikowi inne spojrzenie na wiele rzeczy oraz wykształcają w nim pewne umiejętności.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.