Jak motywować pracowników do efektywnej sprzedaży?

Co warunkuje rozwój firmy i jej utrzymanie się na rynku? Oczywiście sprzedaż. To w końcu to, ile sprzedajemy jako firma jest wyznacznikiem naszego sukcesu. Nic też dziwnego, że każdy przedsiębiorca dąży różnymi sposobami do tego, aby sprzedawać jak najwięcej. 

zdjęcie - (the_title())

 

Co warunkuje rozwój firmy i jej utrzymanie się na rynku? Oczywiście sprzedaż. To w końcu to, ile sprzedajemy jako firma jest wyznacznikiem naszego sukcesu. Nic też dziwnego, że każdy przedsiębiorca dąży różnymi sposobami do tego, aby sprzedawać jak najwięcej. Jednak większość osób koncentruje się tutaj na sposobach reklamy, aranżacji strony internetowej itd. To oczywiście bardzo ważne aspekty, o których w żadnym bądź razie nie możemy zapominać. Jednak czasem zdarza nam się zapomnieć, że prawdziwą siłę firmy tworzą pracownicy...

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak rozpoznawać potrzeby pracowników i skutecznie ich motywować? Zapraszamy HR i liderów na szkolenia HR. Zobacz też: szkolenie zarządzanie ludźmi, szkolenia managerskie.

Pracownicy a sprzedaż

Warto zauważyć, że przecież to pracownik ma bezpośredni kontakt z klientem. To on sprzedaje dany produkt czy usługę, przedstawia mu ofertę firmy, wpływa znacząco na to, czy klient zdecyduje się coś kupić, czy może jednak nie. Warto zatem podkreślić, że chcąc rozwinąć sprzedaż w firmie, powinniśmy baczna uwagę zwrócić na jej pracowników. Zatem jak motywować pracowników do efektywnej sprzedaży?

Budowanie atmosfery

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na dość prostą, a bardzo niedocenianą, sprawę, jaką jest budowanie atmosfery w firmie. Pomyślmy przez chwilę - kto chętniej będzie sprzedawał coś. Pracownik, który czuje się związany z firmą, lubi całkiem tą pracę czy też osoba, która zupełnie się z nią nie identyfikuje? Oczywiście ten, który lubi pracę w naszej firmie.

Dodatki finansowe

Warto także pomyśleć o jakiś premiach za wysokie wyniki sprzedaży. Pamiętajmy jednak, aby umiejętnie je rozdzielać tak, aby nie stworzyć atmosfery niezdrowej wrogości i rywalizacji.

Imprezy i wyjazdy firmowe

Ciekawą formą motywacji są także imprezy i wyjazdy firmowe. Dobrym pomysłem jest także zainwestowanie tutaj w jakąś aktywność, której pracownik rzeczywiście na co dzień sobie nie zorganizuje. Rzeczy takie jak paintball, warsztaty z survivalu czy też wyjście na ściankę wspinaczkową nie tylko stanowią świetną zabawę i sposób zrelaksowania się, lecz także od razu pokazują pracownikowi inne spojrzenie na wiele rzeczy oraz wykształcają w nim pewne umiejętności.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.