Jak wygląda zarządzanie projektami pmi?

Zarządzanie projektami, dziedzina ludzkiej działalności zawodowej znana także pod swoją angielską nazwą – project management rozwija się w dzisiejszych czasach niezwykle prężnie i dynamicznie. Dawno już minęły czasy, gdy do realizacji projektu wykorzystywane było wyłącznie tradycyjne (tak zwane kaskadowe) podejście wraz ze swoją metodologią.

zdjęcie - (the_title())


Jak wygląda zarządzanie projektami pmi?

Szkolenia Project Management, szkolenia menedżerskie Wrocław

Zarządzanie projektami, dziedzina ludzkiej działalności zawodowej znana także pod swoją angielską nazwą - project management rozwija się w dzisiejszych czasach niezwykle prężnie i dynamicznie. Dawno już minęły czasy, gdy do realizacji projektu wykorzystywane było wyłącznie tradycyjne (tak zwane kaskadowe) podejście wraz ze swoją metodologią. Zgodnie z nim każdy z projektów stanowi całość i jako nierozerwalna całość powinien być traktowany.

Oznacza to, że przed przystąpieniem do prac nad projektem ustalany był ich szczegółowy harmonogram, a także budżet i tak dalej. W toku prac odgórny przyjęty w związku z projektem plan nie może już być zmieniany, nie ma też miejsca na różnego rodzaju drobne modyfikacje. Takie podejście bardzo długo było jedynym znanym i obowiązującym.

Co więcej sprawdzało się ono bardzo dobrze. Istota tkwiła jednak w charakterze samych projektów. Z czasem, gdy zaczęły one ewoluować i dynamicznie się rozwijać tradycyjna metodologia przestała być skuteczna, zaczęto więc opracowywać inne rozwiązania. To, które z nich będzie najskuteczniejsze zależy od istoty projektu.

Metodyka PMI

Metodyka PMI stanowi odgórny zbiór zasad związanych z zarządzaniem projektami, który skodyfikowany został przez Project Management Institute a następnie wydany w postaci PMBOK Guide, który to został powszechnie uznany za absolutną podstawę wiedzy profesjonalnego kierownika projektu i osób wchodzących w skład grupy projektowej.

W dokumencie tym opisane zostało 47 procesów, które muszą zostać wykonane podczas zarządzania projektem. Procesy te zastosowane powinny być w połączeniu z wiedzą, umiejętnościami, narzędziami i technikami.

Osoby zainteresowane tą tematyką powinny rozważyć szkolenia project management czy szkolenia dla kierowników, w trakcie których wszystkie procesy zostaną szczegółowo opisane. W toku ich trwania zdobyć można też wiedzę o innych podejściach do zarządzania projektami, między innymi agile (zarządzanie zwinne) czy Prince2 (zarządzanie w płynnym środowisku).

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.