Jak zostać kierownikiem w firmie?

Kierownik – to tak dumnie brzmi. Każdy chciałby być kierownikiem w firmie. Najczęściej będzie to stanowisko kierownika projektu, bowiem praca w firmie standardowo podzielona jest właśnie na projekty. Jak zatem zostać takim kierownikiem projektu w firmie?

zdjęcie - (the_title())


Jak zostać kierownikiem w firmie?

Kierownik - to tak dumnie brzmi. Każdy chciałby być kierownikiem w firmie. Najczęściej będzie to stanowisko kierownika projektu, bowiem praca w firmie standardowo podzielona jest właśnie na projekty. Jak zatem zostać takim kierownikiem projektu w firmie? Zasadniczo warto przyjrzeć się jego pracy i temu, co musi umieć taki kierownik projektu...

  1. Wiedza o strategiach projektowych - każdy kierownik powinien naprawdę dobrze orientować się w tym, jakie są strategie projektowe, jak nimi zarządzać itp. Zasadniczo są to naprawdę bardzo istotne kwestie.
    Tego jednak uczą różne szkolenia dla kierowników. Oprócz takiej wiedzy, kierownik projektu powinien również posiadać pewną wiedzę z ekonomii, zarządzania, psychologii..
  2. Umiejętności interpersonalne - po co ta psychologia? Otóż każdy kierownik projektu stanowczo musi dobrze zarządzać wszystkimi kwestiami związanymi ze swoim zespołem.
    A zatem musi umieć motywować, ganić, dobrze dopasować zadania do danych osób, musi być trochę takim łowcą talentów Co więcej jednak musi także umieć odpowiednio negocjować.


Jak zatem zostać kierownikiem w firmie?

Pierwsze pytanie, jakie zazwyczaj pada, to czy do bycia kierownikiem projektu potrzeba dyplomu ukończenia studiów wyższych. Cóż.. zasadniczo nie ma na studiach takiego kierunku, jak kierownik projektu, jednak jakieś wykształcenie wyższe zazwyczaj jest wymagane. Chodzi tu przede wszystkim o różne kwestie czysto socjalne.

Osoby, które ukończyły studia wyższe, mają pewny zasób słownictwa, umieją załatwić różne sprawy, nabierają pewnych zdolności dyplomatycznych itp. Zasadniczo najczęściej kończone kierunki tutaj to te związane z zarządzaniem, psychologią czy ekonomią, jednak nie są to żadne formalne wymogi.

Jeśli mamy wykształcenie i wiedzę o projektach, to przede wszystkim trzeba zastanowić się, jak to będzie wyglądało z kwestiami czysto posiadania predyspozycji do tego zawodu. Oczywiście bowiem różnego rodzaju project management szkolenia nauczą nas tutaj wielu kwestii, jednak jeżeli naturalnie nie wzbudzamy autorytetu, zaufania w ludziach itp, to niestety może być całkiem trudno coś tutaj wyszkolić.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.