„Kidnapping” jako forma imprezy integrującej zespół?

Zaplanowanie dobrej a jednocześnie skutecznej firmowej imprezy integracyjnej potrafi być nie lada wyzwaniem.

zdjęcie - „Kidnapping” jako forma imprezy integrującej zespół?

Dlatego w ostatnim czasie na rynku pojawiło się kilka firm specjalizujących się w organizacji tego typu przedsięwzięć, które za określoną opłatą wyręczą nas praktycznie we wszystkim. Jedną z ciekawszych opcji na udany wypad z integrującą się kadrą jest odegranie pewnego scenariusza.

Polega to na pewnej sekwencji zdarzeń, które po kolei mają miejsce, a pracownicy nie są niczego świadomi. Całość przebiega w sposób podobny do wydarzeń z filmu „Gra” z Michaelem Douglasem. Główny bohater zostaje tam uwikłany w szereg intryg i niebezpieczeństw nie mając pojęcia, że wszystko jest zaplanowane a jedyną osobą nieświadomą, że jest to gra jest on sam.

Tutaj naszym graczem stałby się cały zespół obserwowany bacznie przez jednego z kierowników. Scenariuszem, który najczęściej jest wybierany w tego typu imprezach jest tak zwane „porwanie”. Impreza firmowa zaczyna się najczęściej od fikcyjnego uprowadzenia szefa zespołu wliczając w to efektowne zatrzymanie busa, grożenie bronią przez zamaskowanych napastników i ewentualna kradzież kosztowności.

Akcja ma miejsce najczęściej z dala od cywilizacji, by utrudnić uczestnikom wezwanie pomocy czy zaczepienie osób postronnych. Prawdziwy teambuilding zaczyna się, gdy grupa traci telefony komórkowe i trzeba szybko myśleć, co dalej. Nagłe zniknięcie szefa pozwoli na wyłonienie się lidera, a baczne oko pozostającego w swojej roli kierownika wychwyci określone zachowania poszczególnych pracowników.

Kto będzie aktywnie szukał rozwiązań problemów, kto myśli poza schematami a kto będzie tylko biernie wykonywał polecenia będąc w szoku. Takie oderwanie od rzeczywistości przynosi często zaskakujące rezultaty. Kolejne wydarzenia, skrzętnie wcześniej zaplanowane tylko z pozoru będą przypadkowe. Nikt ani przez chwilę nie ma prawa pomyśleć, że coś jest udawane, w czym ogromna zasługa firmy prowadzącej.

Oczywiście na samym końcu wszystko zostaje wyjaśnione, szef się odnajduje i wtedy każdy zapewne odetchnie z ulgą uświadomiwszy sobie, że wszystko było tylko grą i właściwą imprezą aniżeli nieszczęśliwym wypadkiem w drodze na nią. Firmowe imprezy integrujące, teambuilding wchodzą więc na nowy poziom i nie oznaczają już wspólnego wypadu do klubu nocnego, rejsu statkiem czy ogniska po przejażdżce na quadach.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.