Kompetencje administracji publicznej.

Dla większości z nas hasło administracja publiczna niemal od razu łączy się z wizją urzędów, w których siedzą nie w pełni kompetentne osoby. Trzeba przy tym przyznać, że mało kto jest w pełni usatysfakcjonowany z obsługi w różnej maści instytucjach państwowych lub samorządowych. Tymczasem coraz większa liczba urzędników jest już wysoko wykształconymi specjalistami, którzy swoja pracą nie traktują wyłącznie w kontekście porannej kawy i kilku przykrych obowiązków. 

zdjęcie - Kompetencje administracji publicznej.
 
Dla większości z nas hasło administracja publiczna niemal od razu łączy się z wizją urzędów, w których siedzą nie w pełni kompetentne osoby. Trzeba przy tym przyznać, że mało kto jest w pełni usatysfakcjonowany z obsługi w różnej maści instytucjach państwowych lub samorządowych.

Tymczasem coraz większa liczba urzędników jest już wysoko wykształconymi specjalistami, którzy swoja pracą nie traktują wyłącznie w kontekście porannej kawy i kilku przykrych obowiązków. Wymaga tego nie tylko prawo, ale wymusza przede wszystkich rynek pracy. Od dawna bowiem liczba absolwentów kierunków takich jak prawo, administracja lub pokrewne znacząco przekracza zapotrzebowanie urzędów.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma. W poprzednim roku przeszkoliliśmy ponad sześć tysięcy klientów indywidualnych i ponad tysiąc klientów instytucjonalnych. Oferujemy szkolenia HR, managerskie, sprzedażowe i szkolenia dla administracji publicznej. W rankingu Gazety Finansowej – „Najlepsze Firmy Szkoleniowe” po raz kolejny zajęliśmy 1 miejsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Stąd też zarówno samorządy, urzędy państwowe i inne tego typu instytucje mogą uzupełniać kadry o osoby posiadające odpowiednie wykształcenie i kompetencje. Podobnie osoby już pracujące w urzędach miały obowiązek uzupełnić wykształcenie do poziomu wyższego. Obecnie już kadry administracji publicznej skutecznie podnoszą swoje kompetencje nie tylko w ramach wykształcenia ale także poprzez szereg nowych kompetencji.

Centrum szkoleniowe administracja publiczna wykorzystuje coraz częściej. Wymaga tego nie tylko kwestia potrzeb wymuszonych przez ustawy, ale przede wszystkim dynamiczne zmiany w otaczającym nas świecie. Nowoczesność wymaga nowoczesnych narzędzi i odpowiednich kompetencji. Dlatego też urzędnicy muszą reagować na potrzeby swoich klientów. Wart tutaj zaznaczyć także prostą kwestię językową.

Obecnie bowiem odchodzi się od określenia petent, które jeszcze do niedawna królowało w ciemnych murach ponurych urzędów. Dzisiaj, co jest także wynikiem szeregu szkoleń tym zakresie, przyjmuje się, że osoby odwiedzające urzędy powinny być traktowi jak klienci. Oznacza to, że należy się oczywista atencja i wszelka pomoc w załatwieniu danej sprawy.

Przez takie podejście realizowane jest także szeroko rozumiane budowanie pozytywnego wizerunku instytucji publicznych, w tym przede wszystkim urzędów w ramach administracji publicznej.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.