Kursy z unii europejskiej

Kursy z Unii Europejskiej to przede wsystkim olbrzymia szansa dla osób bezrobotnych i tych, które mało zarabiają, a chcą podnieść poziom swoich kwalifikacji i zawalczyć o nowe, ale lepsze miejsce pracy.

   

  Kursy z Unii Europejskiej to przede wsystkim olbrzymia szansa dla osób bezrobotnych i tych, które mało zarabiają, a chcą podnieść poziom swoich kwalifikacji i zawalczyć o nowe, ale lepsze miejsce pracy.

  Badania przeprowadzone kilka lat temu przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości wśród osób bezrobotnych wskazują jednoznacznie, że bezrobocie dotyka przede wszystkim około połowy pracowników, którzy nie posiadają specjalistycznego kształcenia.

  Problemem jest także - wbrew pozorom istniejącego równouprawnienia - płeć. Bezrobocie i brak możliwości uzyskania lepszej pracy mocniej doświadczyły kobiety.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  W trakcie szkolenia czy spotkania online wykorzystywane są przez nas narzędzia dzięki, które sprawiają że spotkanie staje się naprawdę interaktywne.Zobacz co oferujemy: Zapoznaj się z listą szkolenia sprzedażowe

  Im przede wszystkim jest dużo trudniej wrócić na rynek zawodowy. Dlatego Unia Europejska nie żałuje pieniędzy na szkolenia dla bezrobotnych kobiet. Co roku niemal są ogłaszane konkursy, w których można zdobyć fundusze z Unii Europejskiej na organizację szkoleń, kursów podnoszących lub zmieniających kwalifikacje osób pozostających przez długi czas bez pracy. Są więć pieniądze z Unii Europejskiej na aktywizację bezrobotnych.

  Podmioty, które chcą organizować takie staże, poradnictwo zawodowe czy szkolenia zmieniające kwalifikacje zawodowe, mogą właśnie składać wnioski. Wstępne szacunki zakładają, że co najmniej jedna trzecia uczestników takiego kursu z powodzeniem znajdzie po jego zakończeniu zatrudnienie.

  Projekt unijnych kursów pozwala więc w jakiś sposób rozwiązać problem niskich kwalifikacji i braku doświadczenia zawodowego osób pozostających bez zatrudnienia. Jest to bardzo dobra wiadomość dla osób bezrobotnych, które utraciły pracę lub nie mogą wrócić do zawodu, albo pozostają bez koniecznych kwalifikacji.

  Warto także wiedzieć, że podmioty, które chcą organizować kursy i szkolenia dla bezrobotnych, muszą wziąć pod uwagę kilka zasadniczych czynników. Jest to identyfikacja potrzeb osób, które pozostają bez zatrudnienia.

  Ważne jest wskazanie potrzebnych i konkretnych potrzeb szkoleniowych i możliwości doskonalenia zawodowego. Tak powstaje indywidualny plan działania dla każdego uczestnika kursu.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.