Menedżer przyszłości.

Choć wydawać by się mogło że bycie managerem to bardzo proste zadanie to wcale tak nie jest. Jest to bardzo wymagające i odpowiedzialne stanowisko. Wymaga ono rozległej wiedzy, odpowiednich cech osobistych i zaangażowania.

zdjęcie - (the_title())


Menedżer przyszłości.

Choć wydawać by się mogło że bycie managerem to bardzo proste zadanie to wcale tak nie jest. Jest to bardzo wymagające i odpowiedzialne stanowisko. Wymaga ono rozległej wiedzy, odpowiednich cech osobistych i zaangażowania.

Rzec można że jest to sztuka której nie da się nauczyć samą teorią. Nie wystarczy ukończyć odpowiedniego kierunku studiów. Nie wystarczy też znać firmę i to czym się zajmuje. Trzeba mieć w sobie pewne albo wrodzone albo nauczone umiejętności ale i doświadczenie.

Dobry manager musi być komunikatywny, zdecydowany, miły oraz zorganizowany. Musi umieć dysponować czasem i ludźmi za których odpowiada. To wszystko dopiero pokazuje jakim, mentorem jesteś.

Zacznijmy więc od początku zadań menedżera. Po pierwsze musi on umieć zbudować dobrze działający zespół i umieć nim zarządzać. Musi umieć on dobrać odpowiednie osoby do danych zadań wraz z ich kompetencjami. Musi umieć właściwie przydzielać im zadania i odpowiadać za ich realizowanie. Musi też umieć podejmować decyzje zarówno grupowe jak i indywidualne.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Sprawdź naszą ofertę. Najpopularniejsze szkolenia sprzedażowe online:

Kolejne zadanie za jakie odpowiada to zarządzanie projektami. Musi wiedzieć czym jest projekt, jakie są jego założenia oraz planować i go realizować.

Dobry menedżer musi mieć też dobre maniery i opanowane zasady wychowania. Jest to konieczne ponieważ to on często reprezentuje swoją grupę na forum zarządu firmy czy samego właściciela. Jak wszędzie tak i tu nie obędzie się bez konfliktów i nieporozumień. Ty jako menedżer musisz umieć je niwelować i znajdować konsensus w każdej sytuacji, co owszem ale nie będzie łatwe.

Musisz się również cechować pozytywnym nastawieniem, ponieważ to ty motywujesz swoją grupę do działania co oznacza że marudzenie i negatywne nastawienie nie jest wskazane.

Wszystkie te cechy i umiejętności powinien posiadać dobry menedżer, jeśli jednak sądzisz, że czegoś ci brakuje i chcesz poszerzyć swoje perspektywy i umiejętności, zapraszamy na nasze kursy na których wszystkich tych umiejętności będziesz miał się okazję nauczyć.

Kursy odbywają się na terenie Łodzi. Zapraszamy do kontaktu. Nasi konsultanci pomogą wam w wyborze odpowiedniego dla was kursu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.