Misja przedsiębiorstwa przykłady

Zakładając przedsiębiorstwo, często mamy pierwszy pomysł, myśl która pokieruje naszymi działaniami w odpowiednią stronę. Należy jednak pamiętać, że myślenie dążące do uzyskania jak największej nadwyżki finansowej, czyli tzw. zysku nie jest odpowiednią droga do uzyskania sukcesu. Nie można sobie powiedzieć, że chcemy zarabiać pieniądze i już uzyskać sukces. Sytuacja, o której mowa to ustalenie tzw. misji przedsiębiorstwa. 

   
  Zakładając przedsiębiorstwo, często mamy pierwszy pomysł, myśl która pokieruje naszymi działaniami w odpowiednią stronę. Należy jednak pamiętać, że myślenie dążące do uzyskania jak największej nadwyżki finansowej, czyli tzw. zysku nie jest odpowiednią droga do uzyskania sukcesu. Nie można sobie powiedzieć, że chcemy zarabiać pieniądze i już uzyskać sukces.
   
  Sytuacja, o której mowa to ustalenie tzw. misji przedsiębiorstwa. Oznacza to, że w momencie gdy podejmujemy się prowadzenia własnej działalności, musimy ustalić jaką misję ma nasza firma, czyli do czego ona dąży. Ma to wpływ nie tylko na jej funkcjonalność, lecz także na samych pracowników. O wiele lepiej motywuje ich do pracy gdy ustalimy jakiś konkretny cel do zrealizowania, niż gdy powiemy, że mają pracować by firma miała pieniądze.
   
  Takie skupianie się tylko na stronie finansowej nie jest w żadnym wypadku efektywne, a wręcz można określić jako demotywujące. Ponadto gdyby każdy podmiot finansowy miał takie samo myślenie, to w momencie gdybyśmy czegoś szukali, to żaden z nich nie byłby wyróżniający.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.Mogą Cię również zainteresować: szkolenia po angielsku, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.

  Gdyby to właśnie tylko ekonomiczne motywy funkcjonowania danego podmiotu były tymi głównymi, to można by stwierdzić, że nie istnieje żadna konkurencja, a przynajmniej na polu mentalnym. Stąd właśnie tak ważne jest odpowiednie określenie misji naszego przedsiębiorstwa.
   
  Czym więc jest owa misja? Można ją określić jako zasadniczy powód istnienia danej instytucji, jak i chęć przedsiębiorstwa do bycia widzialnym na rynku w dany określony sposób. Można by ją porównać do swego rodzaju filozofii, w której to przedsiębiorstwo jest mędrcem i wyznaje pewien sposób na życie. Nierzadko misja przedsiębiorstwa jest równoznaczna z tym czym ono się zajmuje.

  Oczywiście nie jest to jedyny element ważny dla powstającej firmy. Wciąż należy pamiętać o odpowiedniej strategii, która wykona i zrealizuje założone przez nas cele, a także całościowa wizję naszego przedsiębiorstwa. Ostatecznie jednak sama misja stanowi bardzo, ważny jego element.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.