Na czym polega zarządzanie ludźmi?

Zawód managera to w dzisiejszych czasach jeden z bardziej pożądanych kierunków zawodowych. O ile każdy może iść na studia managerskie i ukończyć je z sukcesem, o tyle nie każdy sprawdzi się w tej pracy.

zdjęcie - (the_title())


Na czym polega zarządzanie ludźmi?

Zawód managera to w dzisiejszych czasach jeden z bardziej pożądanych kierunków zawodowych. O ile każdy może iść na studia managerskie i ukończyć je z sukcesem, o tyle nie każdy sprawdzi się w tej pracy.

Manager powinien być osobą wszechstronną, która zna się zarówno na planowaniu projektowym jak i na kwestiach związanych z osobowością człowieka. Taka osoba powinna ponadto łączyć w sobie asertywną postawę z odpowiednią dawką empatii względem drugiego człowieka. Czym właściwie zajmuje się manager w firmie?

Jakie są obowiązki managera?

Manager, niezależnie od tego czy zatrudniony jest w dużej czy też w małej firmie, ma przypisany szereg różnorodnych obowiązków. Zalicza się do nich między innymi organizowanie i przydzielanie pracy, przez co w szczególny sposób rozumiana jest delegacja zadań.

Ponadto, manager musi stale monitorować postęp pracy nad projektem oraz systematycznie powinien dokonywać oceny poszczególnych pracowników. Jednym z podstawowych obowiązków managera jest przewodzenie zespołowi pracowników. Nie chodzi jednak o to, by stać nad ludźmi z przysłowiowym batem.

Ta metoda już dawno temu okazała się zupełnie nieskuteczna. W dzisiejszych czasach trzeba postawić na zdecydowanie bardziej nowoczesne sposoby zarządzania zasobami ludzkimi.

Szkolenia dla managerów

Nie można od managera jednak wymagać, aby na własną rękę zdobył całą dostępną wiedzę. Szef, któremu zależy na rozwoju firmy powinien przede wszystkim inwestować w rozwój poszczególnych pracowników. Jeżeli chodzi o szkolenia przeznaczone dla kadry managerskiej, to jest z czego wybierać.

Można zacząć od szkolenie zarządzania ludźmi. Kolejnym krokiem może być zarządzanie projektami szkolenie Warszawa. To jakie szkolenie okaże się bardziej wartościowe zależy przede wszystkim od potrzeb i umiejętności konkretnego pracownika.

Warto przejść przez cały cykl szkoleniowy, gdyż dzięki temu można znacznie poszerzyć swoje kompetencje zawodowe. Taka inwestycja zwróci się niezmiernie szybko. Warto korzystać z każdej okazji do rozwoju.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.