Negocjacje biznesowe

W obecnych czasach, na świecie istnieją różne branże, jak i różne dziedziny pracy jakimi można się parać w celu zdobycia zarobku (mowa tutaj zarówno o tych mikro, jak i wielkich przedsiębiorstwach, a także o freelancerach). W niektórych z nich odgórnie narzucone są warunki współpracy i nie można ich już zmienić. Istnieje jednak szereg zawodów, w których negocjacje jak najbardziej mogą mieć miejsce, w szczególności gdy dochodzi do spotkania dwóch kontrahentów o podobnej wielkości. Jak postępować by zawsze czerpać korzyści? 

 
W obecnych czasach, na świecie istnieją różne branże, jak i różne dziedziny pracy jakimi można się parać w celu zdobycia zarobku (mowa tutaj zarówno o tych mikro, jak i wielkich przedsiębiorstwach, a także o freelancerach).

W niektórych z nich odgórnie narzucone są warunki współpracy i nie można ich już zmienić. Istnieje jednak szereg zawodów, w których negocjacje jak najbardziej mogą mieć miejsce, w szczególności gdy dochodzi do spotkania dwóch kontrahentów o podobnej wielkości.

Jak postępować by zawsze czerpać korzyści? Po pierwsze należy zdać sobie sprawę z jednej podstawowej zasady, że w przypadku negocjacji dążymy do tego aby obie strony były zadowolone, dlatego też nie można nigdy iść w tzw. zaparte tylko należy być otwartym na różne możliwości. Ponadto na negocjacje ( nie tylko biznesowe) należy poświęcić dużo czasu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zwiększ swoją skuteczność w sprzedaży w modelu B2B. Wszystkich zainteresowanych tematyką zaawansowanych technik sprzedaży B2B zapraszamy na szkolenie z technik sprzedaży, szkolenie jak zwiększać sprzedaż, szkolenia handlowe.

Termin, zbliżający się deadline, czy też naciski od strony szefostwa nie są w tej sytuacji pomocne, a wręcz szkodliwe, gdyż może to doprowadzić do napiętej atmosfery, zbędnego ścierania się dwóch przeciwnych stron, a w ostateczności do zerwania się porozumienia. Proces jakim są negocjacje jest powolny, lecz jego efekt zawsze przyniesie korzyści.

Podstawa jest by każde spotkanie biznesowe przebiegało w przyjemnej atmosferze, która zapewnia odpowiednią aranżacje owego wydarzenia, jak i ułatwia ustalenie warunków.

Dodatkowo należy pamiętać o dwóch cechach, z których w ostatnich czasach korzysta się bardzo rzadko tj. uprzejmość i uśmiech. W przypadku negocjacji biznesowych, gdy dojdzie do porozumienia kończą się one podpisaniem umowy.

Niemniej jednak gdy prowadzone rozmowy trwały bardzo długo, standardowe umowy mogą nie obejmować zakresu postanowień, dlatego też trzeba je wtedy tworzyć na nowo. Nawet w tym momencie dobrym sposobem jest ustalić, która ze stron zajmie się spisaniem umowy, tak by uniknąć niepotrzebnych nieporozumień. Ponadto tworząc umowę warto zlecić jej sprawdzenie kancelarii prawnej.

Takie działanie pozwoli na uniknięcie błędów, gdyż błędne zapisy nie mają mocy prawnej. Negocjacje biznesowe

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.