Odpowiednia motywacja pracowników gwarancją sukcesu

Za sukcesem firmy stoją pracownicy. Jednak znalezienie odpowiednik wcale jest proste. Posiadanie wykształcenia, czy też wiedzy nie sprawi, że pracownik będzie doskonale i rzetelnie wykonywał swoje obowiązki. Strachem też nie uzyska się efektów.

Gamma - Odpowiednia motywacja pracowników gwarancją sukcesu

   

  Za sukcesem firmy stoją pracownicy. Jednak znalezienie odpowiednik wcale jest proste. Posiadanie wykształcenia, czy też wiedzy nie sprawi, że pracownik będzie doskonale i rzetelnie wykonywał swoje obowiązki. Strachem też nie uzyska się efektów. Pracodawca musi być swego rodzaju menadżerem, motywatorem, a także nauczycielem. Aby motywować zespół trzeba samemu świecić przykładem.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak rozpoznawać potrzeby pracowników i skutecznie ich motywować? Zapraszamy HR i liderów na szkolenia HR. Zobacz też: szkolenie zarządzanie ludźmi, szkolenia managerskie.

  Motywacja pełni niezwykle ważną rolę. Każde zadanie, które zlecisz powinno być wykonane w terminie i na najwyższym poziomie. Powinieneś ustalać jasne granice, formułować swoje polecenia jasno i zrozumiale. Na każdym etapie należy monitorować przebieg powierzonych zleceń i w razie wątpliwości co do ich wykonania nanosić poprawki i nakazywać poprawienie. Jednak w sytuacji, gdy pracownik ma problemy z zadaniem nie można wyżywać się, ale odpowiedzieć i rozwiać wszystkie jego wątpliwości.

  Ważną cechą jest również zachęta, jak i pochwała. Dobrym pomysłem jest pogratulowanie za doskonale wykonaną pracę. W sytuacji, gdy pracownik zostaje na nadgodziny w pracy, zawsze podziękuj mu za zrozumienie i jednocześnie przysługę, gdyż jak powszechnie wiadomo nadgodziny są dobrą wolą, a nie obowiązkiem.

  Nie powinieneś się również spoufalać z podwładnymi, gdyż zbytnie koleżeńskie relację nie są motywujące, podobnie jak krzyk i strach. Za każdy projekt podziękuj całemu zespołowi, co również stanowi swego rodzaju zachętę do dalszej pracy. Niezwykle istotny jest również kontakt wzrokowy podczas każdej rozmowy, gdyż to wyraz szacunku dla drugiego człowieka. Nigdy nie przerywaj, jak ktoś wyraża swoje propozycje, wysłuchaj ich i razie wątpliwości skonsultuj. Możesz też stworzyć swego rodzaju burze mózgów, gdzie każdy będzie mógł zaproponować swój pomysł.
  Motywacja nie jest łatwa, ale warto ją stosować zarówno, przez dobre słowo, docenienie, szacunek, a także można zastosować gratyfikację dla najlepszych pracowników, bądź integracyjny wyjazd, albo też imprezę, co pozwoli nabrać siły i chęci do dalszej rzetelnej i sumiennej pracy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.