Pełne zaanagażowanie w pracę – czy jest możliwe?

Na czym zależy każdemu kierownikowi firmy czy zespołu? Generalnie na tym, żeby każdy z pracowników był naprawdę zaangażowany w pracę tak, aby praca przebiegała w naprawdę miłej atmosferze, aby każdy robił to, co naprawdę życiowo mu pasuje oraz aby w sumie – praca przynosiła naprawdę jakieś wymierne zyski.

zdjęcie - Pełne zaanagażowanie w pracę – czy jest możliwe?

 Pełne zaanagażowanie w pracę - czy jest możliwe?

Na czym zależy każdemu kierownikowi firmy czy zespołu? Generalnie na tym, żeby każdy z pracowników był naprawdę zaangażowany w pracę tak, aby praca przebiegała w naprawdę miłej atmosferze, aby każdy robił to, co naprawdę życiowo mu pasuje oraz aby w sumie - praca przynosiła naprawdę jakieś wymierne zyski. Pytanie jednak pozostaje - jak to w zasadzie osiągnąć?

Budowanie zespołu - najważniejsza sprawa

Zastanówmy się na chwilę - kiedy nam się najlepiej pracuje? Kiedy w zasadzie nie postrzegamy pracy jako przykrego obowiązku, a jako przyjemność? Otóż kiedy robimy to, do czego jesteśmy stworzeni, co umiemy i co nam sprawia zadowolenie. Warto jeszcze spojrzeć na grupę - czyjąkolwiek choćby i przyjaciół naszych dzieci albo pracowników w pracy. Spójrzmy, jak oni się zachowują? Zawsze pojawia się jakiś lider. Potem szara eminencja - jego bliski kolega czy koleżanka, którzy mu pomagają, sami jednak nie dążąc do władzy. Zawsze też jest jakaś osoba, która sypie pomysłami i kilka innych, które np. łagodzą konflikty, zajmują się organizacją czasu itp. Zastanówmy się teraz sami - kim zazwyczaj jesteśmy w grupie? Jaka funkcja jest dla nas najbardziej naturalna?

Cóż na tym właśnie polega w skrócie budowanie zespołu. Kierownik powinien umieć dopasować odpowiednie zadania do talentów i typów osobowości swoich pracowników. Dzięki temu stanowczo wzrasta zaangażowanie ich i gotowość do działania. Jeśli bowiem każdy robi to, na czym naprawdę się zna i co jest dla niego naturalne, to praca na pewno przebiega znacznie szybciej.

Budowanie zespołu szkolenie

Niektórzy instynktownie wyczuwają, jaka osoba nada się do jakiej roli w grupie i jak wykorzystać i odkryć jej talenty. Większość jednak musi się tego nauczyć. Jak to w ogóle robić? Otóż istnieją pewne techniki prowokowania niektórych sytuacji i zachowań, które opisują dokładniej jak wydobyć pewne cechy charakteru na wierzch. Dużo też mówi wygląd osoby, jej ubiór, zachowanie. Słowem - naprawdę da się skutecznie zbudować zespół, niemniej jednak trzeba wiedzieć, jak się w ogóle do tego zabrać. W tym właśnie pomoże nam dobrej jakości budowanie zespołu szkolenie.

Misja - pełne zaangażowanie

Jednak budowanie zespołu szkolenie to jeszcze ewidentnie nie wszystko. Aby osiągnąć u pracowników pełne zaangażowanie i gotowość do działania, trzeba jeszcze umieć odpowiednio ich zmotywować. Wiadomo - mając motywację lepiej pracujemy. Co może być taką motywacją? Otóż tu w grę wchodzi naprawdę wiele różnych czynników, ponieważ każdy z nas inaczej się motywuje. Rzecz właśnie w tym, aby rozpoznać typ motywacji u danego pracownika i go odpowiednio wykorzystać.

Szkolenie motywowanie pracowników

W tym na pewno pomoże nam doskonale szkolenie z motywowania pracowników. Oznacza to ni mniej ni więcej jak szkolenie z zakresu różnych technik i sposobów jak imprezy integracyjne, motywacyjne, wyjazdy, szkolenia, umiejętność rozmawiania z pracownikami, negocjowania.

Pozostałe instrumenty budowania zaangażowania pracowników

Czy to jednak cały arsenał środków, jakim dysponujemy? Oczywiście, że nie, bowiem na zaangażowanie się pracowników w pracę wpływa znacznie więcej rzeczy niż tylko motywacja oraz odpowiednie miejsce w zespole i możliwość rozwijania swoich talentów. W zasadzie powinniśmy powiedzieć jednak inaczej - motywację i zaangażowanie do pracy buduje jeszcze szereg innych czynników. Przede wszystkim można wśród nich wymienić chociażby atmosferę w pracy. Oczywiście im ona będzie lepsza, tym pracownicy będą chętniej u nas pracowali. Ponadto liczy się także to, że menedżer musi być dopasowany do danego zespołu pracowników - jest to pewna innowacja w myśleniu, ponieważ do tej pory, to pracowników podporządkowywano menedżerowi. Dzisiaj zaś uważa się, że członkowie zarządu, kierownicy projektów itp. odpowiedzialni są za to, aby do grupy pracowników, która jest nam potrzebna do wykonania określonego zadania, dopasować odpowiedniego lidera.

Co ciekawe - to tylko część sposobów budowania zaangażowania pracowników w pracę. Tak naprawdę jest ich dużo, dużo więcej. ...

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.