Rodzaje zmian organizacyjnych

Zmiana jest nieodłączną konsekwencją, a może i przyczyną, rozwoju firmy. Aby stać się naprawdę dobrą marką i zyskać wysoką pozycję na rynku, firma podlega nieustannym przekształceniem dostosowując się do warunków i praw rządzących światem albo wręcz przeciwnie – narzucają światu swoja modę.

Gamma - Rodzaje zmian organizacyjnych

   

  Zmiana jest nieodłączną konsekwencją, a może i przyczyną, rozwoju firmy. Aby stać się naprawdę dobrą marką i zyskać wysoką pozycję na rynku, firma podlega nieustannym przekształceniem dostosowując się do warunków i praw rządzących światem albo wręcz przeciwnie - narzucają światu swoja modę. Najczęstszym pojęciem, które pojawia się, kiedy rozpoczyna się temat zmian, jest zmiana organizacyjna. Co to jest?

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Firma Gamma sp. j. rekomenduje szkolenia: Zarządzanie zmianą - Kompleksowe przygotowanie do procesu wprowadzania zmiany w organizacji. Zarządzanie zespołem - Doskonalenie umiejętności zarządzania zespołem pracowniczym. szkolenie zarządzanie projektami – Jak zadbać o procesy w projekcie czyli zapoznanie z metodyką PMI.Zobacz inne szkolenia menadżerskie online i webinary

  Zmiana organizacyjna - definicja

  Otóż można by tutaj przytoczyć wiele przeróżnych definicji tego pojęcia, jednak żadna w zasadzie nie jest godna uwagi. Generalnie bowiem zmiana organizacyjna jest to każda istotna modyfikacja jakiejś części organizacji, lub czasem nieraz i jej całości. Jak możemy podzielić takie zmiany? Otóż podziałów jest naprawdę dużo...

  Podział zmian organizacyjnych

  Przede wszystkim bowiem zmiany mogą być mikrosystemowe, czyli obejmować raczej drobną część organizacji. Nie oznacza to oczywiście, że nie wpływają już tym samym na jej całość. Tu zmiany mogą mieć charakter innowacyjny albo mogą to też być różne modyfikacje czy też usprawnienia. Z kolei na poziomie wyższym - bardziej makrosystemowym, zmiany są już poważniejsze. Mogą wówczas dotyczyć całej struktury, systemu albo mogą to być zmiany programowe.

  Przyczyny wewnętrzne zmian organizacyjnych

  Jakie przyczyny wewnątrz przedsiębiorstwa przyczyniają się do zmian? Niestety często bodźcem do zmiany może być jakieś niepowodzenie albo brak zgodności pomiędzy rzeczywistością a wyobrażeniami. Ponadto tu zaliczyć można także wszelkie innowacje oraz zmiany w strukturze przemysłu

  Przyczyny zewnętrzne zmian organizacyjnych

  Z kolei zaś w zewnętrznych czynnikach zmian można na pewno wymieni zmiany demograficzne. To one odpowiadają za naprawdę wiele zmian organizacyjnych. Inna przyczyna są także np. zmiany społeczne. Ludzie zaczynają inaczej postrzegać modę, zmieniają się wartości, styl życia... a wraz z tym i firmy. Oczywiście na takie zmiany ma też wpływ rozwój technologii, nauki czy nowa wiedza na dany temat.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.