Różnice międzykulturowe w miejscu pracy

Pochodzenie oraz kultura w jakiej wychowywał się dany pracownik, ma większe niż mogłoby się to wydawać znaczenie na to, jak zachowuje się w sprawach zawodowych. Wpływ kultury ma niebagatelny wpływ na to, czy dany pracownik lepiej czuje się, gdy wszystkie działania podejmuje w grupie, czy może pracuje samodzielnie, odpowiadając osobiście za wszystkie osiągnięte lub nie wyniki pracy.

Gamma - Różnice międzykulturowe w miejscu pracy

   

  Pochodzenie oraz kultura w jakiej wychowywał się dany pracownik, ma większe niż mogłoby się to wydawać znaczenie na to, jak zachowuje się w sprawach zawodowych. Kultura ma niebagatelny wpływ na to, czy dany pracownik lepiej czuje się, gdy wszystkie działania podejmuje w grupie, czy może pracuje samodzielnie, odpowiadając osobiście za wszystkie osiągnięte lub nie wyniki pracy. Bardzo często mówi się, że kultura w jakiej wychowany zostaje człowiek, stanowi jego kolektywny sposób na zaprogramowanie mózgu. Prawdą jest, iż wiele osób jest nie świadomych różnic w podejściu do wielu życiowych jak i zawodowych spraw, wynikających z kultury w jakiej się wychowywali.

  Często pewne zachowania uznawane za mniej czy bardzie słuszne, po prostu przyjęte są do świadomości, i nikt tak naprawdę nie zastanawia się, jakie jest ich pochodzenie. Wszystkie różnice międzykulturowe w pracy szczególnie widoczne są w przypadku dużych korporacji, w których pracują osoby wywodzące się z naprawdę dość skrajnie niekiedy odmiennych kręgów kulturowych. Specjaliści zauważyli, że istnieje przynajmniej kilka wymiarów kulturowych, które w sposób dość bezpośredni wpływają na zachowanie w pracy pracowników, wywodzących się z odmiennych kulturowych kręgów.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Umiejętność wyrażania swoich myśli w zrozumiały sposób oraz uważnego słuchania innych to podstawowe kompetencje w miejscu pracy oraz w życiu prywatnym. Twórz pozytywne relacje w swoim miejscu pracy. Zmiana zaczyna się od Ciebie. Dowiedz się jak komunikować się skutecznie.Zobacz:

  Różnice często widoczne są w aspektach takich jak stosunek to władzy w firmie, pojęciu indywidualizmu czy kolektywizmu, czy stosunek do obecnych czasów. Dla wielu kręgów kulturowych hierarchia w miejscu pracy jest kwestą najważniejszą, dlatego też nigdy n ie podejmują dyskusji z przełożonymi, nawet jeżeli ich postępowanie czy decyzje są niezwykle krzywdzące dla pracownika. W coraz większej ilości polskich firm bardzo powoli hierarchii przestaje odgrywać decydująca rolę, co dla wielu osób jest ciężkie do przyjęcia i dostosowania się. Ogromne znacznie w różnicach międzykulturowych w miejscu pracy odgrywa także kwestia związana z czasem. W niektórych kulturach pracownicy są przyzwyczajeni to realizowania wyznaczonych celów po kolei, bez wyznaczania które z nich jest ważniejsze w szybkim wykonaniu.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.