Skuteczny teambuilding

Wraz ze zmianami zachodzącymi na polskim rynku pracy, zmianie podlega także filozofia tego, jak ma wyglądać praca.

zdjęcie - (the_title())

Skuteczny teambuilding


Nie chodzi tu jedna o jej skutek, bo to zależne jest oczywiście od branży, ale organizację i zarządzenie czasem oraz ludźmi.

To właśnie jest obecnie kwintesencją tego, co dla wielu osób widnieje, jako przysłowiowe korpo. Tymczasem prawidłowo przeprowadzony proces teambuildingu stworzy nie tylko odpowiedni zespół, ale także stworzy właściwą, kreatywną atmosferę w pracy.

W potocznym ujęciu teambuilding będzie dotyczył tylko nowych, jeszcze nie zgranych ze sobą zespołów. Faktycznie jest tak, że na grupie ludzi, która jeszcze ze sobą nie współpracowała będzie on przynosił najefektywniejsze skutki, to odpowiednie techniki można stosować także na tych grupach pracowników, które już ze sobą pracują.

Dzieje się wskutek prostego założenia, że teambuilding ma służyć pogłębianiu integracji i tworzeniu silnych więzi zawodowych pomiędzy współpracownikami. Głównym zadaniem jakie stawia się przed teambuildingiem jest to, by usprawnić komunikację w zespole. Dlatego też działania podejmowane poza murami miejsca pracy będą przynosiły swoje efekty, kiedy wszyscy pojawią się znowu za swoimi biurkami.

Efektywny teambuilding to przede wszystkim odpowiednio do pracowników dobrane scenariusze gier. Gdyż proces ten zachodzi właśnie w toku prowadzonych po okiem profesjonalisty gry, zabawy, szczególnej formy rozrywki. Mogą to być ćwiczenia, dyskusje czy właśnie gry integracyjne. Właściwe ich określenie, doprasowanie do branży, wieku stopnia zaawansowanie w dany temat pracownika to klucz to stworzenie prawdziwego, zgranego zespołu.

Wspólne pokonywanie przeszkód, niezależnie od tego, jaka będzie ich forma, prowadzi do skupiania się pracowników na osiąganiu danego celu przy wykorzystaniu zdolności własnych w połączeniu z talentami pozostałych osób. Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest bowiem znalezieni wspólnego języka i stworzenie relacji, które zostaną oparte o kompetencje i wzajemne zrozumienie.

Dlatego też to, co może wydawać się nieco mało poważne lub niezrozumiałe dla wielu osób będzie miał swoje przełożenie na rzeczywistą pracę dopiero wtedy, kiedy pracownicy na nowo staną za biurkiem. Innymi słowy każda zabawa, czy gra która jest częścią teambuildingu będzie skuteczna, nawet jeżeli początkowo może wydawać się nieco niepoważne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.