Spływ kajakowy

Problem właściwej integracji pracowników dotyczy coraz szerszej grupy pracodawców. Zmiana struktury pracowników w naszej gospodarce powoduje, że coraz więcej osób jest zatrudnionych w firmach, które nie są zakładami przemysłowymi.

zdjęcie - Spływ kajakowy

Większość obowiązków zawodowych jest zatem wykonywana nie we współpracy z maszynami a w ramach interakcji z innymi współpracownikami. Tym samym dobrze zintegrowany zespół stanowi wartość przesądzająca o wartości całej firmy. Tym samym dobrze jest zrozumieć różnicę pomiędzy integracją a teambuilding.


Firmowe imprezy często stanowią dla wielu osób formę pracy poza właściwymi godzinami obowiązków zawodowych. Z drugiej strony zdarza się, że pracodawcy konstruują te eventy w ten sposób, że nie wnoszą nic do integracji zespołu, a stanowią jedynie odskocznie od codzienności. Co więcej trzeba pamiętać, że imprezy pracownicze nie zawsze będą przynosić spodziewany efekt, który z kolei można uzyskać poprzez tak zwany teambuilding. Jest to szczególna forma kształtowania relacji pomiędzy współpracownikami, która jest w pełni zaplanowana i sterowana, a jej celem jest osiągnięcie właściwej interakcji pomiędzy współpracownikami.


Obok wielu gier i zajęć, które skutecznie wspomagają teambuilding warto zwrócić uwagę na takie przykłady scenariuszy wyjazdów pracowniczych, które pozornie tylko nie mają nic wspólnego z szeroko rozumianą integracją. Jedną z ciekawszych możliwości zgrywania ze sobą współpracowników jest spływ kajakowy. Dobrze jest zorganizować go w miejscu, które nie znane pracownikom i pozwala na zupełne zerwanie z codziennymi nawykami. W pewnym sensie chodzi o to, by pracownicy mogli na pewnej płaszczyźnie poczuć się wręcz niepewnie. Pozwala to na wykazanie naturalnych zdolności zaangażowanych osób i tym samym umiejętnie je wykorzystać.

Spływ kajakowy jest wyjątkową okazją do tego, by poznać swoich kolegów z pracy w zupełnie nowych i często nietypowych dla nich okolicznościach. Dodatkowo jest to także świetna okazja by stworzyć dobrą atmosferę w zespole i zintegrować go. Przemawia za tym fakt, że kajaki są dwuosobowe co już wymusza współpracę w mikrozespole. Po drugie trzeba pamiętać, że spływy organizowane są w sposób, który często wymaga wsparcia całej grupy w celu pokonania trudnych odcinków rzek. Po trzecie wspólne przeżyte emocje tworzą wspólnotę, która jest najlepszą podstawą każdego zespołu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.