Szkolenie z komunikacji interpersonalnej dla szefa

Czym jest komunikacja interpersonalna? Jedyna prawidłowa odpowiedź na to pytanie brzmi – jedną z najważniejszych spraw w szybko rozwijającej się firmie. Czasami patrzymy sobie na przeróżne przedsiębiorstwa i myślimy co zdecydowało o ich sukcesie.

28 marca 2018
zdjęcie - Szkolenie z komunikacji interpersonalnej dla szefa

 

Czym jest komunikacja interpersonalna? Jedyna prawidłowa odpowiedź na to pytanie brzmi - jedną z najważniejszych spraw w szybko rozwijającej się firmie. Czasami patrzymy sobie na przeróżne przedsiębiorstwa i myślimy co zdecydowało o ich sukcesie. Oczywiście szczęście, dobry pomysł, trafienie na idealny moment czy znakomita reklama pozwoliły tym firmom się wybić, jednak to długofalowa praca nad efektywną komunikacją interpersonalną pozwoliły im utrzymać czołowe miejsca w rankingach.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Przejdź od teorii do praktyki. Zacznij stosować postawę asertywną w życiu zawodowym i osobistym.   Zobacz: szkolenie asertywność, szkolenie z komunikacji, team building.

Efektywna komunikacja interpersonalna

Dlaczego to ma takie znaczenie? Otóż warto zauważyć, że przecież komunikujemy się każdego dnia - wydając polecenia, zlecając zadania, prosząc o drobna przysługę czy też nawet zwracając się z bardzo prostymi komunikatami. Pomyślmy teraz sami - dlaczego czasem tak bardzo się staraliśmy coś świetnie wykonać? Czy to dlatego, że sami byliśmy wewnętrznie zmotywowani? Czy może z szacunku do szefa, dlatego że cenimy to, jak nas traktuje, jak się do nas zwraca?... Otóż wyjdzie na to, że dość często robimy coś dokładnie, z szacunku dla kogoś nad nami. Dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób zwracać się do pracownika...

Szkolenia dla szefów z efektywnej komunikacji

Jednakże zaledwie niewielki ułamek procentowy to osoby, które rodzą się z naturalnymi zdolnościami przywódczymi, niemniej jednak wiele osób posiada pewne cechy liderów, które należy doszlifować pewnymi umiejętnościami, jak właśnie umiejętnością efektywnej komunikacji. Trudno jest jednakże samemu się tego nauczyć, dlatego te dobrym pomysłem jest zainwestowanie w specjalne szkolenie. Wówczas grupa specjalistów spojrzy dokładnie, gdzie leży problem oraz zaproponuje dobrane do nas techniki. Ponadto szkolenia obejmują także pewną wiedzę ogólną odnośnie różnych sposobów komunikacji. Warto w tym momencie nadmienić, że warto również inwestować w różne inne szkolenia, poprawiające naszą wiedzę na temat sposobu prezentacji, nasz wizerunek, uczące, jak wykorzystywać swoje atuty - to wszystko pośrednio też poprawia nasz poziom komunikacji.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.