Techniki asertywności.

Każdy człowiek jest wyjątkowy i zarazem odmienny od innych. Wśród tak wielu milionów ludzi, którzy żyją na całym świecie każdy ma jednocześnie inne poglądy religijne, polityczne czy światopoglądowe. Dlatego wśród tak wielu odmiennych od siebie poglądów i zdań czasami możemy paść ofiarą manipulacji ze strony drugiego człowieka. Dlatego tak ważne jest w niektórych sytuacjach aby zachować swoje zdanie. Posiadanie własnego zdania oraz wyrażanie swoich emocji i poglądów, które nie naruszają godności i praw człowieka psychologia nazywa asertywnością. Jednak zachowanie asertywności nie jest takie proste dla niektórych osób. Warto zatem jest ćwiczyć sobie techniki zachowań asertywnych.

   
  Każdy człowiek jest wyjątkowy i zarazem odmienny od innych. Wśród tak wielu milionów ludzi, którzy żyją na całym świecie każdy ma jednocześnie inne poglądy religijne, polityczne czy światopoglądowe. Dlatego wśród tak wielu odmiennych od siebie poglądów i zdań czasami możemy paść ofiarą manipulacji ze strony drugiego człowieka.

  Dlatego tak ważne jest w niektórych sytuacjach aby zachować swoje zdanie. Posiadanie własnego zdania oraz wyrażanie swoich emocji i poglądów, które nie naruszają godności i praw człowieka psychologia nazywa asertywnością. Jednak zachowanie asertywności nie jest takie proste dla niektórych osób. Warto zatem jest ćwiczyć sobie techniki zachowań asertywnych.
   
  Oto kilka technik zachowań asertywnych: technika zdartej płyty, która polega na ciągłym powtarzaniu naszemu rozmówcy stałego zdania. Pomimo próśb nie łamiemy się tylko w dalszym ciągu powtarzamy swoje zdanie. Drugą techniką jest jujitsu, która polega na postawieniu siebie w przeciwstawnej pozycji niż rozmówca. Jeżeli nasz rozmówca bardo nas o coś prosi, to my musimy uświadomić ją jaka jest przyczyna naszej odmowy pomocy.

  Kolejną techniką jest technika zwana "jestem słoniem", która polega na tym, że musimy sobie wyobrazić siebie jako dużego, spokojnego słonia. To pozwoli nam na trzymaniu naszych nerwów na wodzy i spokojnie należy powtórzyć słowa rozmówcy. Kolejną techniką jest zasłona dymna.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.Mogą Cię również zainteresować: szkolenia po angielsku, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.


  Taką technikę możemy wykorzystać w sytuacji, kiedy nasz rozmówca używa agresji słownej wobec nas. W takiej sytuacji należy przytakiwać na każdą obelgę, która pada z ust rozmówcy w naszą stronę. Pozornie zgadzamy się z krytyką rozmówcy i wówczas nasz rozmówca sam dochodzi do tego przekonania, że jego obelgi są bezpodstawne i na dodatek absurdalne.

  Ostatnią już techniką będzie scenariusz. Jak sama nazwa wskazuje, technika ta będzie wymagała od nas ułożenia sobie w głowie pewnego scenariusza, czyli planu, którego będziemy musieli się trzymać podczas rozmowy z drugą osobą. Taki scenariusz będziemy musieli przygotować sobie wcześniej aby móc przewidzieć pewne sytuacje. Będziemy wtedy przygotowani na odpowiedź przez co wypadniemy pewniej siebie.
   
  Warto znać takie techniki i ćwiczyć je sobie. Później będzie nam łatwiej w przypadku kiedy będziemy chcieli wyrazić swoje zdanie.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.