Trening asertywności

Postawa asertywna w biznesie oznacza świadomość własnych praw oraz postępowanie zgodne z naszym sumieniem, przekonaniami i opiniami, przy jednoczesnym poszanowaniu praw innych osób. W biznesie jest to bardzo ważna cecha charakteru.

Gamma - Trening asertywności

   

  Postawa asertywna w biznesie oznacza świadomość własnych praw oraz postępowanie zgodne z naszym sumieniem, przekonaniami i opiniami, przy jednoczesnym poszanowaniu praw innych osób. W biznesie jest to bardzo ważna cecha charakteru. Pozwala na przekazywanie swoich przekonań bez obaw na forum publicznym, umiejętność odmawiania oraz wyrażania i przyjmowania krytyki. Nie każdy człowiek posiada tą cechę charakteru. Często jesteśmy bardzo zamknięci w sobie, nie potrafimy odmawiać oraz boimy się wyrażać własne zdanie. W nauce asertywności pomóc może specjalny trening asertywności. Służy on budowaniu w sobie postawy asertywnej oraz uczeniu się zachowań związanych z asertywnością. Uczestnicy szkolenia uczą się jak prezentować własne przekonania oraz jak wyrażać swoje pozytywne i negatywne uczucia. Pozwala to na wykształcenie w sobie takich zachowań, które są korzystne dla nas samych i nie krzywdzą innych osób. Warto pamiętać, że zachowanie asertywne jest stanowczym i zdecydowanym wyrażaniem swoich praw. Nie jest to zachowanie agresywne, gdyż nie narusza praw innych. Nie jest również manipulacyjne. Zakłada natomiast uczciwość i otwartość. Trening asertywności pozwala na zwiększenie swojej samoświadomości oraz rozumienia innych osób. Utwierdza człowieka w poczuciu własnej godności.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak wyrażać swoje zdanie odważnie, spokojnie i bez lęku ? Jak komunikować swoje emocje  w sposób który nie narusza terytorium drugiej osoby? Jak zachować się w sytuacji konfliktowej? Zapraszamy do udziału w szkoleniach z asertywności i komunikacji interpersonalnej. Zobacz również szkolenia z rozwoju osobistego.

  Asertywne zachowania pozwalają w jak największym stopniu wyrazić siebie i swoje własne potrzeby. Asertywny człowiek zna swoje prawa i obowiązki i je respektuje. Poprzez szkolenia z asertywności możemy nauczyć się tych cech. Trening pozwala poznać specjalne techniki asertywności, które pomogą nam w dalszym życiu zarówno zawodowym jak i osobistym. Jedną z technik jest tak zwana zdarta płyta. Jest to dość często spotykana metoda. Wykorzystywana jest w momencie kiedy osoba nie respektuje naszej odmowy. Technika ta każe nam powtarzać swoją odmowę tak długo i tak często, aż rozmówca przestanie nas prosić o daną przysługę. Jest to technika, która sprawdzi się w przypadku bardzo natrętnych osób. Jest to dobry sposób na współpracowników, którzy chcą przerzucić na nas swoją pracę.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.