Trudny pracownik? Szkolenia menadżerskie nauczą, jak sobie radzić

Bycie menadżerem to zajęcie prestiżowe i zwykle dobrze płatne. Są jednak osoby, które wolą zostać zwykłym pracownikiem. Powodem są trudności związane z taką funkcją. Jedną z nich jest konieczność radzenia sobie z trudnymi pracownikami. Wszystkiego jednak, co trzeba umieć w zarządzaniu ludźmi, można nauczyć się na szkoleniach menadżerskich.
  Bycie menadżerem to zajęcie prestiżowe i zwykle dobrze płatne. Są jednak osoby, które wolą zostać zwykłym pracownikiem. Powodem są trudności związane z taką funkcją. Jedną z nich jest konieczność radzenia sobie z trudnymi pracownikami. Wszystkiego jednak, co trzeba umieć w zarządzaniu ludźmi, można nauczyć się na szkoleniach menadżerskich.
  Nie należy obawiać się awansu jedynie dlatego, że w pewnych aspektach może być trudniej. Bycia menadżerem można się nauczyć. W firmie może pojawić się trudny pracownik, jednak nie będzie to problemem dla kogoś, kto wie, jak działać. Praca menadżera to przede wszystkim kontakt z ludźmi. Współpraca z niektórymi osobami bywa trudna, a ich postępowanie może szkodzić firmie i niszczyć dobre relacje w niej.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak wyrażać swoje zdanie odważnie, spokojnie i bez lęku ? Jak komunikować swoje emocje  w sposób który nie narusza terytorium drugiej osoby? Jak zachować się w sytuacji konfliktowej? Zapraszamy do udziału w szkoleniach z asertywności i komunikacji interpersonalnej. Zobacz również szkolenia z rozwoju osobistego.

  Niekiedy nie zawsze się zauważy, że w firmie ktoś taki jest. Są takie osoby, których zachowanie wobec osób wyżej jest nienaganne, a nawet przypochlebne. Szkolenia menadżerskie trudny pracownik nauczą dostrzegać to, co mogłoby umknąć uwadze. Ktoś ugrzeczniony wobec kierownictwa może szczuć, intrygować, umniejszać innych. Trzeba umieć rozpoznawać takie osoby, ponieważ ich zachowanie jest bardzo szkodliwe. Trudnym pracownikiem jest także ktoś lekceważąco podchodzący do swoich obowiązków albo do klientów.
  Warto nauczyć się radzić sobie z takimi osobami i z sytuacjami, jakie stwarzają. Są różne strategie, optymalne reakcje w różnych sytuacjach. To gotowe, sprawdzone schematy zachowań, które można poznać na szkoleniach dla menadżerów. Można się dowiedzieć, co może pomóc, kiedy w firmie jest trudny pracownik, że np. poczucie humoru. Ono szczególnie się przyda, bo kontakt z takimi osobami powoduje stres. Można się dowiedzieć, z czego wynika nieprzyjemne zachowanie takich osób. Często jest to niskie poczucie własnej wartości.
  Celem szkoleń jest nauczenie, jak rozpoznać trudnego pracownika i jak sobie z nim radzić. Chodzi o to, by taka osoba zaczęła działać inaczej. Efektem uczestniczenia w nich jest także mniejszy stres w kontakcie z trudnymi osobami.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Wybierz ścieżki rozwiązań, oferujące specjalistyczne rozwiązania i szkolenia w branży IT, efektywne ścieżki rozwoju menadżerów, testy talentów oraz praktyczne rozwiązania dla zakładów produkcyjnych:

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.