Warsztaty z rozwiązywania konfliktów w miejscu pracy

Miejsce pracy, w którym ścierają się ze sobą osoby o różnych charakterach jest jednym z najczęstszych obszarów konfliktogennych. O ile jeszcze w życiu prywatnym można pozwolić sobie na tak zwane ciche dni, to profesjonalizm w pracy wymaga odpowiedzialnego podejścia do sytuacji. 

Gamma - Warsztaty z rozwiązywania konfliktów w miejscu pracy

   

  Miejsce pracy, w którym ścierają się ze sobą osoby o różnych charakterach jest jednym z najczęstszych obszarów konfliktogennych. O ile jeszcze w życiu prywatnym można pozwolić sobie na tak zwane ciche dni, to profesjonalizm w pracy wymaga odpowiedzialnego podejścia do sytuacji. W przypadku, gdy pracownicy między sobą nie są w stanie rozwiązać zaistniałego problemu, to wówczas do działania musi wkroczyć doświadczony manager, który wykorzystując swoje umiejętności miękkie doprowadzi do konsensusu, który będzie satysfakcjonował obydwie strony uczestniczące w konflikcie.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zapraszamy na szkolenia z asertywności. Dowiesz się na nim, m. in.: jakie są umiejętności asertywne, jak radzić sobie z manipulacją i agresją, jaki jest związek pomiędzy poczuciem własnej wartości z postawą asertywną. Zobacz również warsztaty z komunikacji interpersonalnej oraz szkolenia z efektywności osobistej.

  Na rynku szkoleniowym pojawia się coraz szersza oferta warsztatów z rozwiązywania konfliktów w miejscu pracy. Ich tematyka skierowana jest przede wszystkim do kadry managerskiej, a także kierowników zespołów czy osób z działów personalnych. Na jakie efekty można liczyć po zakończeniu udziału w takim szkoleniu? Główny nacisk podczas zajęć warsztatowych położony jest na rozwijanie umiejętności skutecznego rozwiązywania konfliktów w miejscu pracy, zarówno tych pojawiających się na linii przełożony - podwładny jak i pomiędzy pracownikami w zespole. Chodzi tu o takie podejście do sytuacji, w którym istotę sprawy stanowi konkretny problem, a nie wina jednej czy drugiej strony. Zdobywając cenne doświadczenie można się także nauczyć rozpoznawać symptomy narastającego napięcia w grupie, które prędzej czy później może doprowadzić do konfliktu - i reagować w porę, gasząc pożar w zarodku. Konstruktywne rozwiązania zastosowane w porę umożliwiają wygaszenie konfliktu, którego źródłem jest na przykład zbyt słabe przywództwo w zespole, ścieranie się silnych osobowości, problemy komunikacyjne czy narastający stres.

  Szkolenia i warsztaty podnoszące kwalifikacje z tematyki rozwiązywania konfliktów w pracy organizowane są cyklicznie. W ich programie znajduje się zarówno część teoretyczna, będącą wykładnią istoty, źródeł i metod rozwiązywania konfliktów, jak również część warsztatowa, której głównym celem jest przećwiczenie umiejętności praktycznych w symulowanych sytuacjach mających swoje odniesienie do życia codziennego w firmie.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.