Wyjazd pracowniczy – Ile powinien trwać

Jeśli naszym zadaniem jest organizacja takich imprez jak szkolenia wyjazdowe, zawsze musimy brać pod uwagę nie tylko miejsce, rozrywkę, koszty i zajęcia outdoorowe, w końcu musimy wziąć również pod uwagę długość takiego wyjazdu.

Gamma - Wyjazd pracowniczy - Ile powinien trwać

  Każdy dzień dla firmy w którym są jakiekolwiek braki w kwestii załogi, będzie w pewnym sensie dniem straconym, lub taki dzień nie będzie tak efektywny, jak być powinien. Oczywiście po powrocie ze szkolenia i poprawie kompetencji, z pewnością straty zostaną bardzo szybko nadrobione, jednak bez dwóch zdań warto jest je minimalizować. Zacznijmy więc od kwestii doboru odpowiedniego okresu.

  Po pierwsze, wyjazdy integrujące zespół (teambuilding) nie mogą być organizowane w czasie tak zwanych sezonów sprzedażowych. Jeśli prowadzimy firmę handlową, możemy być pewni, że okres świąteczny będzie bardzo intensywny, więc możemy praktycznie zapomnieć o prowadzeniu takich szkoleń, nawet miesiąc wcześniej. Najlepiej jest to zrobić przed tym sezonem, żeby nasi pracownicy byli jak najlepiej wyszkoleni na okres sprzedaży i posiadali jak największe kompetencje. Jeśli chodzi o dni szkoleń, warto porozmawiać z pracownikami, czy przykładowo nie chcą jechać na taki wyjazd w czasie weekendy, gdy nasza firma nie pracuje.

  Oczywiście nie możemy ich do tego zmusić i warto dodatkowo doliczyć im bonus do pensji, w końcu będą oni formalnie w pracy. Jeśli nie ma takiej możliwości, warto podzielić pracowników na grupy i wysyłać ich jedna grupa po drugiej, lecz niestety nie jest to ekonomiczne rozwiązanie.

  Czas samego trwania szkolenia wyjazdowego, powinien zależeć od ilości omawianego materiału, lecz bez sensu żeby trwało to dłużej niż maksymalnie trzy, cztery dni, nawet jeśli materiał jest wymagający. Do tego musimy doliczyć fakt, że wyjazdy szkoleniowe nie są tylko i wyłącznie edukacją, ale są również integracją, dlatego jeśli przykładowo mamy ciekawe możliwości, możemy jeden dzień poświęcić na zabawę i wspólnie spędzony czas.

  Jeśli jednak nie mamy takiej opcji, a sam czas nas goni i możemy pozwolić sobie jedynie na dwa dni szkolenia, warto chociaż następny dzień ustalić nieco później, dzięki czemu będziemy mieli możliwość spędzenia wspólnego czasu, chociażby wieczorem w jakimś ustronnym miejscu, barze, a może nawet w dyskotece. Planowanie dni finalnie nie tylko może pomóc w utrzymaniu odpowiednich kosztów, ale również pomoże w stworzeniu odpowiedniego grafiku wyjazdu.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.