Wyjazdy integracyjne

Coraz popularniejsze imprezy integracyjne często tracą swój do niedawana jeszcze negatywny wydźwięk i stają się rzeczywistą okazją do tego, żeby stworzyć zgrany i dobrze współpracujący zespół pracowników.

zdjęcie - (the_title())

  O tym, że firmowe imprezy integrujące zespół mogą być czymś więcej niż tylko okazją do wspólnego imprezowania powinni pamiętać przede wszystkim przełożeni, którzy mogą wykorzystać nieco luźniejszą atmosferę do pogłębienie więzi i zrozumienia swoich podwładnych.


  Wybierając miejsce na wyjazd firmowy oraz formę w jakiej ma się on odbywać trzeba pamiętać przede wszystkim o tym, by był on maksymalnie dostosowany do możliwości i preferencji pracowników oraz tego, co dokładnie chce osiągnąć pracodawca. Jest przecież oczywistym, że wyjazd pań z księgowości nie może wyglądać tak samo, jak magazynierów czy strażaków.

  Co więcej warto także zwrócić uwagę na to, że każda forma wyjazdu firmowego może być zależna od tego, jaka panuje atmosfera w pracy. Trzeba bowiem pamiętać, że zarówno w sytuacjach konfliktowych, jak czysto ugodowych warto skorzystać z tej wyjątkowej i często rzadkiej okazji by rozwiązać nabrzmiałe w godzinach pracy problemy.


  Zgrywanie zespołu pracowników, zwłaszcza w młodym i nieznającym się zespole, jest tym do tego czego zostały stworzone wyjazdy firmowe. Co więcej obecnie istnieje bardzo wiele skutecznych i przetestowanych form integracji pracowników poprzez gry i zabawy. Innymi słowy pracodawca chcący zgrać swój zespół powinien działać w ramach filozofii teambuilding.

  W tym celu warto wykorzystać zajęcia, które w naturalny sposób wyłaniają liderów i pozwalają na sprawdzenie pracowników w sytuacjach nietypowych. Choć może to wywoływać uśmiech na twarzy wielu pracowników to gry typu przechodzenie przez siatkę o nierównych okach czy zespołowe przechodzenie pomiędzy skrzynkami na jednej desce są najlepsza metodą na to, by poznać rzeczywiste możliwości społeczne.


  Warto także pamiętać o tym, że wyjazd firmowy nie musi być drogi. Ważne natomiast by był kreatywny i pozwalał wykorzystać wszystkie możliwości, jakie daje wspólne przebywanie pracowników poza miejscem zatrudnienia. Niezależnie jednak od poniesionych przez pracodawcę kosztów zawsze będzie to dobra inwestycja w sprawne działanie swojego przedsiębiorstwa. Dlatego warto to dobrze wykorzystać i zgrać swoich ludzi w pełnym wymiarze.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.