Zadania menedżera

Kto to jest menedżer? Na to pytanie każdy z nas zapewne dość łatwo i szybko odpowie. Jest to osoba mająca w firmie wyższe stanowisko, zarządzająca grupą ludzi. Generalnie to wie każdy. Jednak – jakie są dokładnie zadania menedżera? 

Gamma - Zadania menedżera

   

  Kto to jest menedżer? Na to pytanie każdy z nas zapewne dość łatwo i szybko odpowie. Jest to osoba mająca w firmie wyższe stanowisko, zarządzająca grupą ludzi. Generalnie to wie każdy. Jednak - jakie są dokładnie zadania menedżera? Jak wygląda jego praca? Na to pytanie już nie każdy zna odpowiedź. Warto natomiast się nad tym zastanowić - w końcu każdy z nas może kiedyś być menedżerem. Ponadto warto wiedzieć, jakie są zadania menedżera tak, aby wiedzieć, czego wymagać od swojego szefa. A zatem...

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.Mogą Cię również zainteresować: szkolenia po angielsku, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.

  Łącznik pomiędzy zarządem a pracownikiem

  Pierwszą ważną funkcją menedżera jest bycie swego rodzaju łącznikiem pomiędzy osobami w zarządzie a pracownikami. Menedżer ma za zadanie dbać, aby wszystkie informacje z góry trafiały w prawdziwej formie do pracowników a ponadto aby skargi, zażalenia pracowników docierały na górę. Słowem menedżer odpowiada w dużej mierze za sprawność komunikacji w firmie.

  Reprezentant pracowników

  Warto także wspomnieć o tym, że jest on swego rodzaju reprezentantem pracowników, że ma być człowiekiem, który gdyby co ich poprze, wstawi się za nimi, który jest ich mentorem i przyjacielem jednocześnie. Dzisiaj negatywnie patrzy się na menedżerów, którzy nie szanują swoich podwładnych/

  Podejmowanie decyzji

  Oczywiście do zadań menedżera należy również podejmowanie decyzji. Czasem dotyczą one w miarę prostych zagadnień jak programu pracy, tego, jakie innowacje wprowadzić itd. Czasem jednak wiążą się także z oceną jakości pracy pracowników, co może skutkować nawet zwolnieniem.

  Zarządzanie zespołem

  Menedżer także musi umieć skutecznie zarządzać zespołem. Co to oznacza? Otóż musi umieć tworzyć grupy, zapoznawać poszczególne osoby z sobą, dzielić zadania tak, aby maksymalnie wykorzystać potencjał każdego człowieka. Warto także dodać, że menedżer musi umieć także motywować ludzi i powinien posiadać wiedzę, jak dotrzeć do każdego człowieka. Słowem - menedżer musi być całkiem dobrym psychologiem. Co szczególnie trudne - pracownicy muszą czuć, że jest on ich przyjacielem, jednocześnie będąc nad nimi.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.