Zadania menedżera

Kto to jest menedżer? Na to pytanie każdy z nas zapewne dość łatwo i szybko odpowie. Jest to osoba mająca w firmie wyższe stanowisko, zarządzająca grupą ludzi. Generalnie to wie każdy. Jednak – jakie są dokładnie zadania menedżera? 

zdjęcie - (the_title())

 

Kto to jest menedżer? Na to pytanie każdy z nas zapewne dość łatwo i szybko odpowie. Jest to osoba mająca w firmie wyższe stanowisko, zarządzająca grupą ludzi. Generalnie to wie każdy. Jednak - jakie są dokładnie zadania menedżera? Jak wygląda jego praca? Na to pytanie już nie każdy zna odpowiedź. Warto natomiast się nad tym zastanowić - w końcu każdy z nas może kiedyś być menedżerem. Ponadto warto wiedzieć, jakie są zadania menedżera tak, aby wiedzieć, czego wymagać od swojego szefa. A zatem...

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.Mogą Cię również zainteresować: szkolenia po angielsku, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.

Łącznik pomiędzy zarządem a pracownikiem

Pierwszą ważną funkcją menedżera jest bycie swego rodzaju łącznikiem pomiędzy osobami w zarządzie a pracownikami. Menedżer ma za zadanie dbać, aby wszystkie informacje z góry trafiały w prawdziwej formie do pracowników a ponadto aby skargi, zażalenia pracowników docierały na górę. Słowem menedżer odpowiada w dużej mierze za sprawność komunikacji w firmie.

Reprezentant pracowników

Warto także wspomnieć o tym, że jest on swego rodzaju reprezentantem pracowników, że ma być człowiekiem, który gdyby co ich poprze, wstawi się za nimi, który jest ich mentorem i przyjacielem jednocześnie. Dzisiaj negatywnie patrzy się na menedżerów, którzy nie szanują swoich podwładnych/

Podejmowanie decyzji

Oczywiście do zadań menedżera należy również podejmowanie decyzji. Czasem dotyczą one w miarę prostych zagadnień jak programu pracy, tego, jakie innowacje wprowadzić itd. Czasem jednak wiążą się także z oceną jakości pracy pracowników, co może skutkować nawet zwolnieniem.

Zarządzanie zespołem

Menedżer także musi umieć skutecznie zarządzać zespołem. Co to oznacza? Otóż musi umieć tworzyć grupy, zapoznawać poszczególne osoby z sobą, dzielić zadania tak, aby maksymalnie wykorzystać potencjał każdego człowieka. Warto także dodać, że menedżer musi umieć także motywować ludzi i powinien posiadać wiedzę, jak dotrzeć do każdego człowieka. Słowem - menedżer musi być całkiem dobrym psychologiem. Co szczególnie trudne - pracownicy muszą czuć, że jest on ich przyjacielem, jednocześnie będąc nad nimi.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.