Żeglarstwo – walka czy gra z żywiołem i co do tego ma Twoja firma?

Jednym ze świetnych pomysłów na sprawdzenie Twoich pracowników „w terenie” jest zorganizowanie wyprawy polegającej na wypoczynku aktywnym.

zdjęcie - (the_title())

Świetnym pomysłem może być zorganizowany obóz żeglarski na Mazurach, połączony ze szkoleniem, jak obsługiwać jachty. Taka impreza firmowa pozwoli Ci wiele dowiedzieć się na temat Twoich pracowników. Sprawdzisz również możliwości Twoich pracowników do teambuildingu - jak się ze sobą dogadują, czy ze sobą współpracują, czy potrafią konfrontować się z problemami.

Pływanie jachtami nie należy do najłatwiejszych czynności - trzeba umieć zacumować i odcumować jacht, wczesnym rankiem sprzątać go zgodnie z obyczajami żeglarskimi, umieć nawigować, kierować statkiem za pomocą silnika, ale także żagli oraz steru. Jest też do tego potrzebna niezbędna wiedza o wiatrach, znakach na jeziorach, kiedy na horyzoncie pojawiają się niebezpieczeństwa, jak zachować się, gdy zawieje wiatr, a skala Beauforta będzie coraz bliższa 7.

Wbrew pozorom sport ten wcale nie należy do najłatwiejszych, a wiele osób, które do tej pory nie miały styczności z pływaniem na jachtach może na początku być nawet z lekka przerażonym. Trudno jest też przyzwyczaić się do dokuczającego przez pierwsze kilka dni uczucia kołysania. Takie - nieco spartańskie - warunki pozwolą Ci zobaczyć, kto z Twoich pracowników lubi uczyć się nowych rzeczy i szybko je opanowuje, kto ma wpływ na całą załogę, a kto przejmuje dowodzenie wtedy, kiedy jest to konieczne.

Sport ten przyczyni się do zbudowania więzi między Twoimi współpracownikami, ale wyłoni też istniejące konflikty i nieporozumienia, bo na wodzie trudno czasami sprawować kontrolę nad własnymi emocjami. Jednakże bez dwóch zdań - tego typu imprezy firmowe pozwolą Ci przede wszystkim sprawdzić Twoich pracowników, a przecież jest to niezwykle ważne, by wiedzieć o swoich pracownikach - ich wadach i zaletach - jak najwięcej.

Czasami może okazać się, że w Twoim zespole liderem jest osoba, która nie do końca posiada do tego powołanie, ponieważ nie wie, jak reagować w sytuacjach konfliktowych pomimo posiadanej wiedzy. Może też okazać się, że Twój zespół sam się motywuje do lepszego działania, wszyscy pracownicy zajmują właściwe pozycje, a czas spędzany razem jest naprawdę dobrze wykorzystywany.
Takie imprezy są chętnie organizowane przez wiele firm zajmujących się profesjonalną organizacją obozów żeglarskich.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.