Excel – TYPY WYKRESÓW

Wykresy są formą graficznej prezentacji danych, która pozwala na ukazanie trendów niezauważalnych w zwykłej bazie danych czy tabeli. Poszczególne typy wykresów wyświetlają dane w odmienny sposób dlatego ważne jest, by wybrać wykres, który najlepiej zobrazuje nasze dane.

30 stycznia 2019
zdjęcie - Excel – TYPY WYKRESÓW

 

Excel - TYPY WYKRESÓW

Wykresy są formą graficznej prezentacji danych, która pozwala na ukazanie trendów niezauważalnych w zwykłej bazie danych czy tabeli. Szkolenie excel przedstawi nam specyfikę pracy z różymi typami wykresów.

Poszczególne typy wykresów w programie Excel wyświetlają dane w odmienny sposób dlatego ważne jest, by wybrać wykres, który najlepiej zobrazuje nasze dane.

Najczęściej używane typy wykresów to:

  • Kolumnowy - Jeden z najchętniej używanych i najprostszych w odczycie wykresów; najlepiej się sprawdza przy porównywaniu danych.

Wykres kolumnowy

  • Słupkowy - Wykres służący do porównywania danych. Główna różnica między wykresami słupkowymi a kolumnowymi polega na tym, że słupki danych są wyświetlane poziomo a nie pionowo jak w kolumnowych.

Wykres slupkowy

  • Liniowy - Wykres liniowy jest najbardziej przydatny do pokazywania trendów w czasie. Linie łączą każdy punkt danych, dzięki czemu można zobaczyć, jak wartość wzrosła lub zmniejszyła się w danym okresie.

Wykres liniowy

  • Warstwowy - Wykresy warstwowe służą do obrazowania zmian w czasie i pozwalają na przyciągnięcie uwagi do sumy dla całego trendu. Wykres warstwowy przedstawia również relacje poszczególnych części z całością. 

Wykres warstwowy

  • Kołowy - Wykres kołowy służy do porównania wartości procentowych całości ("całość" to suma wartości danych). Każda wartość jest reprezentowana jako kawałek koła, dzięki czemu można określić proporcje.

Wykres kolowy

  • Punktowy - Podobnie jak w przypadku wykresów liniowych, które ukazują zmiany w czasie, wykresy punktowe są używane w celu pokazania, w jaki sposób jedna zmienna wpływa na drugą.

Wykres punktowy

  • Giełdowy - Najczęściej jest wykorzystywany w analizie finansowej i przez inwestorów do podsumowywania danych dotyczących wahań cen akcji.

Wykres gieldowy

  • Powierzchniowy - Wykres powierzchniowy służy do reprezentowania danych na trójwymariowej powierzchni. Ta dodatkowa płaszczyzna czyni je idealnymi dla dużych zbiorów danych, tych z więcej niż dwiema zmiennymi lub tych z kategoriami w ramach jednej zmiennej.

Wykres powierzchniowy

  • Radarowy - Wykres radarowy jest najczęściej używany gdy chcemy porównać kilka, jednakowo ważnych zmiennych jednocześnie. Wszystkie zmienne zaczynają się od punktu centralnego.

Wykres radarowy

  • Kombi - Wykres ten pozwala na połączenie dwóch lub więcej typów wykresów co jest pomocne gdy chcemy podkreślić na wykresie różne typy informacji.

Wykres kombi

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Uczestnictwu w szkoleniu ANALIZA DANYCH ZA POMOCĄ TABEL PRZESTAWNYCH
daje możliwość sprawnej analizy i syntezy danych – w dopasowaniu do indywidualnych potrzeb uczestnika i firmy.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Gamma Firma Szkoleniowa | Szukasz branżowych i eksperckich materiałów?
Polub nas i otrzymuj informacje na bieżąco!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

4 listopada 2019
Znak wodny jest to najczęściej półprzezroczysty tekst bądź obrazek nałożony na dany tekst bądź zdjęcie. Ma on na celu ochronę naszej twórczości przed kopiowaniem i kradzieżą.
4 listopada 2019
Często zdarza się, że potrzebujemy zaznaczyć całą zawartość danego dokumentu – zarówno tekst jak i dołączone grafiki czy inne obiekty.
4 listopada 2019
Program Word jest najczęściej wykorzystywany do tworzenia dokumentów tekstowych, zaś Excel do tworzenia plików zawierających bazy danych, obliczenia czy zestawienia.
4 listopada 2019
Twarda spacja to termin określający spację, która trzyma dwa wyrazy razem i nie rozłącza ich przy modyfikowaniu treści bądź układu tekstu.
4 listopada 2019
Dzielenie tekstu na kolumny jest przydatne głównie w przypadku pisania treści do gazet. Kolumny poprawiają czytelność tekstu i ułatwiają rozmieszczenie grafik na stronie.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.