Excel – TYPY WYKRESÓW

Wykresy są formą graficznej prezentacji danych, która pozwala na ukazanie trendów niezauważalnych w zwykłej bazie danych czy tabeli. Poszczególne typy wykresów wyświetlają dane w odmienny sposób dlatego ważne jest, by wybrać wykres, który najlepiej zobrazuje nasze dane.

zdjęcie - (the_title())

 

Excel - TYPY WYKRESÓW

Wykresy są formą graficznej prezentacji danych, która pozwala na ukazanie trendów niezauważalnych w zwykłej bazie danych czy tabeli. Szkolenie excel przedstawi nam specyfikę pracy z różymi typami wykresów.

Poszczególne typy wykresów w programie Excel wyświetlają dane w odmienny sposób dlatego ważne jest, by wybrać wykres, który najlepiej zobrazuje nasze dane.

Najczęściej używane typy wykresów to:

  • Kolumnowy - Jeden z najchętniej używanych i najprostszych w odczycie wykresów; najlepiej się sprawdza przy porównywaniu danych.

Wykres kolumnowy

  • Słupkowy - Wykres służący do porównywania danych. Główna różnica między wykresami słupkowymi a kolumnowymi polega na tym, że słupki danych są wyświetlane poziomo a nie pionowo jak w kolumnowych.

Wykres slupkowy

  • Liniowy - Wykres liniowy jest najbardziej przydatny do pokazywania trendów w czasie. Linie łączą każdy punkt danych, dzięki czemu można zobaczyć, jak wartość wzrosła lub zmniejszyła się w danym okresie.

Wykres liniowy

  • Warstwowy - Wykresy warstwowe służą do obrazowania zmian w czasie i pozwalają na przyciągnięcie uwagi do sumy dla całego trendu. Wykres warstwowy przedstawia również relacje poszczególnych części z całością. 

Wykres warstwowy

  • Kołowy - Wykres kołowy służy do porównania wartości procentowych całości ("całość" to suma wartości danych). Każda wartość jest reprezentowana jako kawałek koła, dzięki czemu można określić proporcje.

Wykres kolowy

  • Punktowy - Podobnie jak w przypadku wykresów liniowych, które ukazują zmiany w czasie, wykresy punktowe są używane w celu pokazania, w jaki sposób jedna zmienna wpływa na drugą.

Wykres punktowy

  • Giełdowy - Najczęściej jest wykorzystywany w analizie finansowej i przez inwestorów do podsumowywania danych dotyczących wahań cen akcji.

Wykres gieldowy

  • Powierzchniowy - Wykres powierzchniowy służy do reprezentowania danych na trójwymariowej powierzchni. Ta dodatkowa płaszczyzna czyni je idealnymi dla dużych zbiorów danych, tych z więcej niż dwiema zmiennymi lub tych z kategoriami w ramach jednej zmiennej.

Wykres powierzchniowy

  • Radarowy - Wykres radarowy jest najczęściej używany gdy chcemy porównać kilka, jednakowo ważnych zmiennych jednocześnie. Wszystkie zmienne zaczynają się od punktu centralnego.

Wykres radarowy

  • Kombi - Wykres ten pozwala na połączenie dwóch lub więcej typów wykresów co jest pomocne gdy chcemy podkreślić na wykresie różne typy informacji.

Wykres kombi

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Uczestnictwu w szkoleniu ANALIZA DANYCH ZA POMOCĄ TABEL PRZESTAWNYCH
daje możliwość sprawnej analizy i syntezy danych – w dopasowaniu do indywidualnych potrzeb uczestnika i firmy.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Gamma Firma Szkoleniowa | Szukasz branżowych i eksperckich materiałów?
Polub nas i otrzymuj informacje na bieżąco!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Znak wodny jest to najczęściej półprzezroczysty tekst bądź obrazek nałożony na dany tekst bądź zdjęcie. Ma on na celu ochronę naszej twórczości przed kopiowaniem i kradzieżą.
Często zdarza się, że potrzebujemy zaznaczyć całą zawartość danego dokumentu – zarówno tekst jak i dołączone grafiki czy inne obiekty.
Program Word jest najczęściej wykorzystywany do tworzenia dokumentów tekstowych, zaś Excel do tworzenia plików zawierających bazy danych, obliczenia czy zestawienia.
Twarda spacja to termin określający spację, która trzyma dwa wyrazy razem i nie rozłącza ich przy modyfikowaniu treści bądź układu tekstu.
Dzielenie tekstu na kolumny jest przydatne głównie w przypadku pisania treści do gazet. Kolumny poprawiają czytelność tekstu i ułatwiają rozmieszczenie grafik na stronie.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.